Gündem Haberleri

  30 PKK’lı 10 çocuğu kaçırdı

  Reşit ÇELEBİOĞLU / DHA
  09.09.2014 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Çataklı Köyüne gelen yaklaşık 30 PKK’lı terörist, biri kız olmak üzere yaşları 12 ile 15 arasında değişen 10 çocuğu kaçırdı.

  Önceki gece köylüleri camide toplayan PKK’lı teröristler halktan kendilerine destek vermelerini istedi. Çocuğunu örgüte vermek istemeyen bir babanın, “Onu bırakın beni götürün” sözleri üzerine teröristlerden biri, “28 yıldır dağlarda 'Askerlik' yapıyorum. Bize asker lazım" diye bağırdı. Muş Valisi Vedat Büyükersoy olayla ilgili, “Çocukların kendi istekleri ile mi yoksa zorla mı götürüldüğünü bilmiyoruz. Gerekli soruşturmayı yapıyoruz” dedi. Çataklı Köyü Muhtarı 68 yaşındaki Kemal Korkmaz 3 eşi, 22 çocuğu ve 50 torunu ile birlikte gazetelere “Çocuk fabrikası köy” yorumlarıyla haber olmuştu. 1100 nüfuslu köyde oturanların 750'sini çocuklar oluşturuyor.

  Kilis’in Elbeyli ilçisinin Suriye sınırındaki Çankallı Köyü yakınlarında da kaçakçılığı önlemekle görevli askerler Kobra adı verilen zırhlı araçla devriye gezerken patlama meydana geldi. Patlamada, aracın sağ ön tekerleğinde hasar oluşurken yaralanan olmadı. Patlamanın ardından sınır hattında inceleme yapan askerler, aynı bölgeye yerleştirilmiş bir mayın daha buldu. Mayın, uzmanlarca imha edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı