Gündem Haberleri

GÜNDEM

  30 bin kişiye 'kaçın' talimatı verildi

  A.A
  25.10.2011 - 09:21 | Son Güncelleme: 25.10.2011 - 12:13

  Sel felaketinin yaşandığı Tayland'ın başkenti Bangkok'un yaklaşık 35 kilometre kuzeyindeki bir bendin yıkılması üzerine alarm verildi.

  Kriz Merkezi, bendin güneyinde yaşayan yaklaşık 30 bin kişinin acilen kaçmasını istedi. Kriz Merkezinin Başkanı da olan Adalet Bakanı Praça Promnok, Don Muang havaalanının bulunduğu bölgede sel sularının 1-1,5 metre yüksekliğe ulaşabileceğini belirtti.

   

  BAŞKENT BANGKOK SULAR ALTINDA / FOTO GALERİ

   

  Bakan, bölge sakinlerinin mümkün olduğunca hızlı bir şekilde kaçması gerektiğini söyledi.

   

  OKULLAR DÖRT GÜN TATİL

  Tayland hükümeti ülkenin orta kesimlerindeki illeri vuran sel felaketi yüzünden 27 Ekim ile 31 Ekim arasında tatil ilan etti.

   

  Turizm Bakanı Çumphol Silpa-Arça, kabine toplantısından sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, başkent Bangkok'u da tehdit eden sel felaketi yüzünden başkent dahil 21 ilde tatil ilan edildiğini belirtti.

   

  Bir Merkez Bankası yetkilisi ise bankalar ve finans piyasasının kapatılıp kapatılmayacağı konusunda henüz bir karar alınmadığını söyledi.

   

  Bu arada sel felaketinde ölenlerin sayısı 366'ya çıktı. Tayland Başbakanı Yingluk Şinavatra, hafta sonunda yaptığı açıklamada,sel felaketine yol açan yağışların 4 ila 6 hafta daha süreceğini bildirmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı