Gündem Haberleri

  30 bavulla Umre dönüşü

  Hürriyet Haber
  18.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ailesiyle Suudi Arabistan'a Umre'ye giden Erbakan, 30 bavulla dönüş yaptı. Ziyaretin çok dinlendirici olduğunu söyleyen Erbakan'ın, kaybolduğu sanılan birkaç bavulu da kısa sürede bulundu.

  UMRE ziyareti için Suudi Arabistan'a giden kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan, dün Türkiye'ye döndü. Erbakan ve ailesinin dönüşte 30 bavulla gelmeleri dikkat çekti. Kaybolduğu sanılan birkaç bavul ise kısa sürede bulundu.

  Suudi Arabistan Havayolları'na ait bir uçakla eşi Nermin Erbakan, oğlu Fatih Erbakan, kızları Elif Erbakan, Zeynep Baykoç, torunları ve korumaları olmak üzere toplam 17 kişiyle Cidde'den dönen Erbakan, Atatürk Havalimanı'nda yakınları tarafından karşılandı. Gazetecilerin iç politikayla ilgili sorularını yanıtlamayan Erbakan, Suudi Arabistan ziyaretinin kendileri için çok dinlendirici olduğunu söyledi. Erbakan, ‘‘Suudi Arabistan Kralı'nın davetlisi olmadığı ve pasaportta sorun yaşadığı’’ yolundaki haberlerin doğru olmadığını söyledi.

  Erbakan kendisini karşılayan FP İstanbul İl Başkanı Numan Kurtulmuş ile Florya'daki Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri'de giderek, 1.5 saat dinlendi. Ardından Ankara'ya gitti.

  El öptürdü

  ERBAKAN, Atatürk Havalimanı Şeref Salonu'nda kendisini karşılamaya gelenlere bol bol el öptürdü. Yaşlı-genç, kadın-erkek ayrımı yapmadan herkesin elini sıkan ve elini öptüren Necmettin Erbakan, havalimanında çalışan personelin de ellerini sıkarak hatırlarını sordu. Erbakan oldukça dinç ve neşeli olduğu görüldü.

  Kadınlar ayrı bölümde

  ERBAKAN ve ailesini karşılayanlar arasında çok sayıda türbanlı ve pardesülü kadın yer aldı. Başlarında rengarenk türbanları ile dikkat çeken kadınların, topuklu ayakkabıları tercih ettikleri gözlendi. Türbanlı, pardesülü kadınların yanısıra bazı kadınların ise deri mont giydikleri görüldü. Karşılamaya gelen kadınlar Nermin Erbakan ve kızlarıyla birlikte Şeref Salonu'nda ayrı bir bölümde otururken, Fatih Erbakan ve erkek karşılayıcılar karşı bölümde beklediler. Necmettin Erbakan ise FP İl Başkanı Numan Kurtulmuş ve diğer karşılamaya gelenlerle hararetli bir şekilde sohbet etti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı