KAYSERİ HABERLERİ

30 Ağustos Provası’nda Cumhuriyet Meydanı Trafiğe Kapatılacak

IHA
21.08.2015 - 11:38Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

IHA

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları genel provası nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’na bağlantıyı sağlayan bazı yollar trafiğe kapatılacak.
Kayseri Valiliği’nden yapılan açıklamada, 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı’nın İl Tören Komitesi tarafından hazırlandığı ve Vali Orhan Düzgün’ün imzasıyla yürürlüğe girdiği belirtildi.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın anlam ve önemine binaen yapılacak kutlamalar öncesinde, 23 Ağustos 2015 Pazar günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda genel provanın yapılacağının belirtildiği açıklamada, saat 09.15’ten itibaren provanın bitim saatine kadar Cumhuriyet Meydanı’na ulaşımı sağlayan Park Bulvarı, Seyyid Burhanettin Bulvarı, Sivas Caddesi ve İstasyon Caddesi’nin araç trafiğine kapatılacağı kaydedildi.
Açıklamada, “Herhangi bir mağduriyetin oluşmaması, genel provanın ve kutlamaların sağlıklı sürdürülebilmesi amacıyla vatandaşların alternatif güzergâhları kullanması gerekmektedir” ifadeleri kullanıldı.
- VALİ DÜZGÜN BAŞKANLIĞI’NDA TOPLANTI YAPILMIŞTI
Kayseri’de, Ulusal Bayramlar 30 Ağustos Zafer Bayramı ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tören ve kutlamalarının yeniden Cumhuriyet Meydanı’nda yapılmasına ilişkin Vali Orhan Düzgün başkanlığında tüm tarafların katılımıyla toplantı yapılmış ve tören alanı olarak Cumhuriyet Meydanı belirlenmişti.
Vali Düzgün, kararla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Ulusal Bayramların milli duyguların ön plana çıktığı, topyekun birlik ve beraberliğin yansıtıldığı eşsiz günler olduğunu belirtti.
Ulusal bayram günlerinde ülkenin her tarafına hâkim olan birlik ve beraberliğin Kayseri’de de yaşatıldığını dile getiren Vali Düzgün, bu birlikteliğin halkla birlikte çok daha anlamlı olduğuna işaret ederek, bugüne kadar ulusal bayramların anlam ve önemine sahip çıkan Kayseri halkına teşekkür etti.
Kayseri’de ulusal bayram kutlama ve etkinliklerinin Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde yapıldığını hatırlatan Vali Düzgün, çocuğundan yaşlısına, gencinden kadınına kadar her kesimin katılımının sağlanmasına imkân hazırlanmasının ve kentin simgeleri ile bayram kutlamalarının buluşturulmasının önemine değindi.
Vali Düzgün, “30 Ağustos, Türk milletinin birlik ve beraberlik duygularının, aziz şehit ve gazilerin müstesna hatıralarının, kardeşliğin ve vatanın bölünmezliğinin içeride ve dışarıda vatanın bütünlüğüne kast edenlere bir kez daha hatırlatılacağı gün olacaktır. Tüm Kayserili hemşehrilerimizi çocuklarıyla beraber Cumhuriyet Meydanı’na bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden 30 Ağustos Provası’nda Cumhuriyet Meydanı Trafiğe Kapatılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 30 Ağustos Provası’nda Cumhuriyet Meydanı Trafiğe Kapatılacak haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı