Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 yıl daha oynarsın

G.Saray’ın efsane kalecisi, Florya’da bir araya geldiği Kral’a, "Sen hala burada mısın?" diye takılırken vatandaşı Lincoln’e de, "Keşke 10 yaş daha küçük olsaydım. O zaman birlikte oynardık" dedi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
SEZONA Florya Metin Oktay Tesisleri’nde hazırlanan G.Saray’ın dün sürpriz bir konuğu vardı. Cimbom’un peş peşe lig şampiyonu olduğu ve UEFA Kupası’nı kazandığı dönemde kalesini koruyan Claudia Taffarel, sarı kırmızılı takımın dün sabahki idmanını izlerken Hakan Şükür ve Cassio Lincoln’le bir süre sohbet etti. G.Saray’ın yeni 10 numarası Lincoln’e övgüler yağdıran Taffarel, eski takım arkadaşı Hakan Şükür’e de takılmadan edemedi: "Sen hala burada mısın? Herhalde 3 yıl daha oynarsın."

Florya’daki idmanı dikkatli bir şekilde izleyen Taffarel, ilk olarak Aykut’la bir süre sohbet edip genç kaleciye neler yapması gerektiğini uygulamalı olarak gösterdi.

Hasret giderdiler

Eski takım arkadaşları Okan Buruk ve Hasan Şaş’la şakalaşan Taffarel, takımdan ayrı çalışan Hakan Şükür’ün de katılmasıyla sohbeti koyulaştırdı. Tecrübeli golcüye yarı Türkçe yarı İtalyanca takılan Taffarel, "Sen hala oynuyor musun? Ufak tefek sakatlıklar seni yıldıramaz. Benim tahminime göre en az 3 yıl daha rahatlıkla oynarsın" dedi. Hakan da bu sözlere yine esprili bir şekilde karşılık verdi: "Gel sen de kaleye geç ve hep beraber oynayalım. Senin olduğun zamanlarda herkes gülmekten kendini alamıyordu."

Çok gol atarsın

Taffarel daha sonra vatandaşı Lincoln’le bir araya geldi. G.Saray’ın yeni 10 numarasının kramponlarını eline alan Taffarel, "Sen burada çok gol atarsın. Türkiye’nin en iyi takımına geldin. Keşke 10 yaş daha genç olsaydım, o zaman birlikte oynardık. Çünkü sen çok kaliteli bir futolcusun" diyerek vatandaşına övgüler yağdırdı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Taffarel, şunları söyledi: "G.Saray’ı hiçbir zaman unutamadım. Burası benim yuvam. Ziyarete geldim ve eski arkadaşlarımı da görme şansını elde ettim. F.Bahçe Roberto Carlos’u almakla iyi bir transfer yaptı. Ancak G.Saray da Lincoln transferiyle büyük iş başardı. Her ikisi de büyük başarılara imza atar."