Ege Haberleri

EGE

  3 yeni bot hayat kurtaracak

  Hürriyet Haber
  17.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 16.05.2010 - 20:43

  İzmir’de su baskını, sel ve deniz kazası gibi olaylara AKS 110’un deniz ekibiyle müdahale eden İtfaiye, bu alanda daha hızlı olabilmek için 3 adet yeni kurtarma botu daha alıyor.

  Olası her türlü afete karşı her an hazırlıklı olduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkilileri; yangın, deprem, kaza gibi olayların yanısıra deniz kazası, sel, su baskını gibi olaylara da hızlı ve etkin biçimde müdahale edecek konumda olduklarını söylediler.
  Sığ su kurtarmada kullanılacak
  12 kişilik dalgıç ekibiyle acil kurtarma ve sağlık hizmeti verdiklerini hatırlatan yetkililer, “Sel ve afet durumlarında özellikle sığ sularda kullanılmak üzere 3 yeni kurtarma botu alacağız. Sığ su kurtarma botu olarak kullanılacak bu deniz aracıyla, içinde malzeme olan bulanık sularda bile hizmet verebileceğiz. 25 beygir motor gücündeki kurtarma botu, 3 metre uzunluğunda ve 90 cm eninde. Halen kullanmakta olduğumuz 16 kişilik, 150 beygir gücünde, 6 metre uzunluk, 2 metre genişliğindeki 2 adet deniz botumuzu da faal olarak kullanıyoruz” bilgisini verdi.
  Hayat kurtarır
  Geçtiğimiz aylarda yoğun yağışlardan dolayı yaşanan sel baskınında Seferihisar ve Bergama bölgelerinde kurtarma çalışması yaptıklarına değinen yetkililer, “Yağışların neden olduğu selde mahsur kalan 16 vatandaşımızı sağsalim kurtardık. Geçtiğimiz yıllarda da körfezde meydana gelen iki gemi yangınında, söz konusu botlarımızla söndürme ve kurtarma çalışmaları gerçekleştirmiştik. Can ve mal kaybını önlemek amacıyla tedbirlerimizi arttırarak sürdürüyoruz” diye konuştular.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı