« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 yarı final birden

11. Wushu Dünya Şampiyonasında Türkiye Wushu Milli Takımı Sanda'da 56 Kg' da Hüseyin Dündar Bronz madalyayı garantiledi.

A.A./ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Çeyrek final karşılaşmasında Ermenistanlı Gor Terzikyan'ı 2-1 bir yenerek yarı finale çıkan ilk isim oldu.

60 Kg'da ise Ali Ay Kazakistan'lı Fedoseev Aleksi Karşısında her iki raund'u önde götürerek müsabakayı 2-0 kazandı. Bu sonuçla, yarı finale çıkan ikinci isim Ali Ay oldu. 65 Kg da Öğle seansında podyuma çıkan bir diğer sanda'cı Savaş Bekar oldu. Bekar çok rahat bir karşılaşma çıkardığı Norveçli, Hoshang Fatah karşısında 2-0 galip gelerek yarı finale çıkan üçüncü Türk sporcu oldu.

ÇAĞDAŞ YIKILMAZ ÇEYREK FİNALDE

Ankara Spor Salonu'nda süren şampiyonanın 3. gün sabah seansında, sanda kategorisinde ringe çıkan 2 Türk sporcudan erkekler 52 kiloda Çağdaş Yıkılmaz, Libyalı rakibini 2-1 yenerek çeyrek finale yükselirken, bayanlar 60 kiloda Sonay Kılıç ise Çinli rakibi karşısında 2-0 mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

Sanda kategorisi erkekler 60 kiloda Çağdaş Yıkılmaz, Libyalı Ali Abdeila karşısında ilk raundu 1-0 yenik kapadı. İkinci rauntta üstün dövüşen Çağdaş Yıkılmaz, rakibini 2 kez ring dışına atarak, raundu 1-0 önde tamamladı ve 1-1'e getirdi. Müsabakanın 3. raundunda da rakibine üstünlük sağlayan Çağdaş Yıkılmaz, karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak, adını çeyrek finale yazdırdı.

Bayanlar 60 kiloda Sonay Kılıç ise Çinli Jiang Xianting karşısında ilk rauntta başa baş bir mücadele vermesine rağmen, raundu 1-0 geride tamamladı. Çinli Jiang Xianting, çok üstün bir performansla ikinci raundu 1-0, müsabakayı da 2-0 kazandı. Bu sonuçla Sonay Kılıç, şampiyonaya bu turda veda etti.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler