GeriSpor "3 yabancı oyuncu önemli bir karar"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"3 yabancı oyuncu önemli bir karar"

"3 yabancı oyuncu önemli bir karar"
refid:14566504 ilişkili resim dosyası

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, maçta 3 yabancı oyuncunun yer almasına yönelik kulüplerle varılan fikir birliğinin milli takım ve yerli oyuncuların gelişmesi açasından önemli olduğunu söyledi.

Erol Ünal Karabıyık, federasyonda düzenlediği basın toplantısında, 1. lig kulüplerinin sahadaki oyuncu sayısının 2 2 olarak düzenlenmemesi için başvuruda bulunduğunu ve bunun ciddi tartışmalara neden olduğunu kaydetti.

Kulüplerle yapılan toplantıda değerlendirme gerçekleştirdiklerini ve kulüplerin getirdiği önerileri dikkate aldıklarını anlatan Karabıyık, şöyle konuştu:

“Dün kulüplerle toplantı yaptık. Kulüplerin getirdiği öneriler bizce uygun bulundu. Bunu ilk yönetim kurulu toplantısında ele alarak hayata geçireceğiz. Yabancı oyuncuların tamamı maç içinde yer alabilecek. Maçta 3 yabancı oyuncuya yer verilmesi milli takım ve yerli oyuncuların gelişmesi için önemli karar. Yerli oyuncularımızın oynayarak milli takıma hazır hale gelmeleri için yabancı kısıtlaması vardı. Ancak şimdi ligin 6. haftasından sonra oyuncular, takımların ralli sayısının üçte birisi kadar oynayamamışsa son üç haftaya kadar, arada kalan sürede transfer hakkına kavuşacak. Böylece oyuncular tribünde oturmayacak.”

“Kulüpler, federasyondan isteğini aldı. Federasyon geri adım attı” gibi yorumların yapıldığını dile getiren Karabıyık, “Kulüplerimiz Türk voleybolunun gelişmesi için önemli bir karara imza attılar. Federasyon kulüpleri, kulüpler de milli takımı ne kadar önemsediğini gösterdi. Ayrıca 2-3 haftada bir milli takım kampı yapılacak ve kulüpler buna destek verecek” dedi.

Karabıyık, düzenlemenin kulüplerin beklentilerini karşıladığını söyledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle