3’üncü havalimanı için otel yapacak

Mert TEMİZKAN
26 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Eylül 2012 - 21:15

İsviçreli otel zinciri Mövenpick, Türkiye’deki faaliyetlerine hız verme kararı aldı.

Türkiye’deki üçüncü otelini 3 ay öcne Ankara’da açan Mövenpick,  İstanbul’daki yeni yatırımlar için de düğmeye bastı. Türkiye’deki otellerinin performansının, dünyadaki en iyiler arasında olduğunu belirten Mövenpick Hotels & Resorts Başkan ve CEO’su Jean Gabriel Peres, “Türkiye’deki manevralarımızı hızlandırma kararı aldık. Burada işlerimiz çok iyi ve Avrupa’daki adımlarımız yönlendirmemizde de çok etkili” dedi.

Anadolu ilgimizi çekiyor

Gaziantep, Bursa, Kayseri gibi Anadolu illerinin ilgilerini çektiğini kaydeden Peres şunları söyledi: “Yatırımcılarla görüşmelerimiz sürüyor. İstanbul bizim için göz bebeği. Bir tane Anadolu Yakası’nda otel açmak istiyoruz. Avrupa Yakası’nda da tarihi yarım ada ya da boğazda bir butik otel düşünüyoruz. Yeni havalimanın ilk oteli biz olmak isteriz.” Dünya genelinde 72 oteli bulunan Mövenpick’in resort otel deneyimini de Türkiye’ye taşımak istediklerini kaydeden Peres, Antalya’yı da gözlerine kestirdiklerini belirtti.

Varan, otel yatırımına yöneldi

Mövenpick Ankara’nın yatırımcısı Varan Holding otel yatırımlarını büyütme kararı aldı. Geçtiğimiz aylarda otobüs şirketi Varan’ı Ulusoy’a satan Varan Holding, 1 ay sonra Taksim Gümüşsuyu’nda kendisinin işleteceği bir butik otel açacak. Yenibosna’da 20 dönüm arazisi bulunan Varan, buraya da otel planlıyor. Varan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal, “Yapacağımız bazı otelleri işletmeye vereceğiz, bazılarını ise markamız ile kendimiz işleteceğiz” dedi.


 

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı