Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 Temmuz'u unutturan yayla havası

Fenerbahçe, Topuk Yaylası’ndaki ilk etap çalışmalarında adeta yeni bir sayfa açtı.Sarı lacivertliler, geçen yıl 3 Temmuz’da başlayan şike sürecinin izlerini sildi. Kocaman’ın getirdiği yenilikler başarının sırrı oldu.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’nin, Topuk Yaylası Tesisleri’nde gerçekleştirdiği 10 günlük kamp teknik direktör Aykut Kocaman ve sarı lacivertli camiayı adeta mest etti. Kocaman, sarı lacivertlilerin başına geldiği günden beri hem en sorunsuz hem de en verimli kampı gerçekleştiriken, takımdaki rekabet dikkat çekti. Daha önce takımda bulunan ve yeni gelen futbolcuların uyumu da göze çarptı.

Kocaman yenilikler

Ancak tüm bunların yanında, teknik patron Kocaman’ın yaptığı yenilikler ön plana çıktı. İşte 4 maddede Topuk Yaylası kampı...

1-‘Soruşturma’ unutuldu

YAPILAN kampın F.Bahçe’ye belki de en büyük etkisi şike soruşturmasının etkilerinin tamamen silindiği bir kamp olmasıydı. 3 Temmuz sürecine 1 sene önce Topuk Yaylası’nda ‘Merhaba’ diyen sarı laci-vertliler, tam 1 yıl sonra yine bir Topuk Yaylası’nda izleri yok etti. Ayrıca kötü etkileri yok eden F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi kadrosuyla çalışmalarını yapıp, 2 hafta sonraki Devler Ligi ön eleme maçı öncesi elini iyice kuvvetlendirdi.

2-Türkçe konuşun!

YILLARDAN beri en büyük şikayetimiz ülkemize gelen yabancıların yıllarca burada kalmasına rağmen, Türkçe konuşmayı öğrenmeden gitmeleriydi. Ancak Aykut Kocaman bu kampta Türkçe konuşmayı ön plana çıkardı. Tercüman Samet Güzel, antrenmanları dışarıdan izledi ve sahaya yaklaşmadı bile. Kocaman tüm komutları Türkçe verdi ve oyuncularından bu komutları anlamasını bekledi.

3-Sakatlık yaşanmadı

GENELDE futbolcuların en ‘sevimsiz’ özelliklerinden biri küçük bir ağrıyı bile büyütüp, antrenmanları sevmemeleridir. Ancak Topuk Yaylası’ndaki kampta rekabet o kadar büyüktü ki tek bir oyuncu bile herhangi bir idmanı kaçırmadı. Geçtiğimiz yılın müzmin sakatları bile antrenmanlarda yer aldı. Bunun en önemli nedeni Kocaman’ın birkaç oyuncuyu göndermeyi kafaya koyması ve bu konudan onları haberdar etmesiydi.

4-Önleyici hekimlik

SÖZLEŞMESİ uzatılmayan Ertuğrul Karanlık sakatlıklar konusunda bir uzmandı. Fakat yeni doktor Burak Kunduracıoğlu da, önleyici hekimlik konusunda uzman... Burak Kunduracıoğlu’nun gelmesiyle Kocaman, 4 yıl önce Ankaraspor’da çalıştığı tüm ekibi yeniden topladı. Tecrübeli hekim, Avusturya kampında her futbolcuya özel bir test yapıp, sakatlıkların önlenmesi adına özel kramponlarını kullanmalarını sağlayacak.

İstikamet Avusturya

F.BAHÇE, bugün Viyana’ya uçacak. Sarı lacivertliler, hazırlıklarını Bad Erlach’ta yapacak. Rakipler şöyle: 18 Temmuz: MTK Budapeşte, 21 Temmuz: Newcastle United, 23 Temmuz: Dinamo Tiflis, 25 Temmuz: Wisla Krakow.

‘Yaylada kavga yok’

FENERBAHÇE Kulübü’nden dün Hürriyet’te yer alan “Yaylada kavga” haberi ile ilgili bir açıklama yayınlandı. Açıklamada şöyle denildi.”Hürriyet Gazetesi’nde ‘Yaylada Kavga’ başlığıyla yer alan haber doğru değildir. Topuk Yaylası’ndaki söz konusu antrenmanda futbolcularımız arasında bir kavga yaşanmamıştır.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler