« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 Temmuz sadece bir kurgu

Sadece F.Bahçe’nin şike yapmadığını savunan tecrübeli çalıştırıcı “Haluk Ulusoy dönemi ve G.Saray’ın üst üste kazandığı şampiyonluklar da araştırılmalı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Türk futbolunun en renkli teknik direktörlerinden biri olan Yılmaz Vural, TRT Spor’da yayınlanan ‘Birebir’ programında, futbol camiasını topa tuttu. Vural, ülkedeki şike olgusunun, sadece ‘3 Temmuz’ süreci ile ilgili değil, yakın dönemde gerçekleşen birçok olay dikkate alınarak değerlendirilmesi gerektiğini anlattı. Şike davası sürecini bir kurgu olarak değerlendiren Vural “Tek Fenerbahçe mi yaptı bunu? Diğerleri nerede? Haluk Ulusoy dönemi ve Galatasaray’ın üst üste kazandığı şampiyonluklar da araştırılmalı” dedi.

HAKEM ZATEN ATANMIŞ

Bir gün Şansal Büyüka’dan bir telefon geldiğini ve ‘Ankaragücü maçınızı Vedat Yüksel yönetecek’ dediğini ifade eden Yılmaz Vural “Mustafa Çulcu’ya bunu söyledim, ‘Yok ağabey, ben MHK Başkanı’yım nereden biliyorsun sen?’ dedi. Perşembe oldu Vedat Yüksel açıklandı. Oynadık maçı, iki penaltı ve verilmeyen golle Ankaragücü’ne 1-0 mağlup olduk. Aradım yine ‘Mustafa ne oldu?’ diye, ‘Ağabey geldi bana oradan telefon şu iki maçı sen yönet gerisini bana bırak’ dedi. Türkiye böyle bir ülke” açıklamasını yaptı.

MİLLİ SARAY BAŞKASINA KALSIN

Türk futbolundaki siyaset gerçeğine de değinen Vural, Başbakan’ın Fatih Terim’in Milli Takım’ın başına getirilmesini istediği iddiası hakkında “Yapma Başbakanım ya. Senin o kadar işin var ki, bırak futbolu kendi haline. Fatih hocam sen zaten sarayın sahibisin, bırak milli saray da başkasına kalsın. Terim, Şenol Güneş hangi antrenörleri yetiştirdi? Ben antrenör olacağım diye inşaatlarda çile çektim.
Salak mıyım bana F.Bahçe’yi, Milli Takım’ı verin diyorum? Halkın sevgilisiyim ama beni düşünmüyorlar” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz