Gündem Haberleri

  3 subaya tahliye talebi

  Ayşegül USTA/İSTANBUL, (DHA)
  18.08.2009 - 16:55 | Son Güncelleme:

  DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli iki amirale suikast düzenleneceği iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan deniz teğmenler Faruk Akın, Sinan Efe Noyan ve Alperen Erdoğan'ın avukatı İrfan Sütlüoğlu, İstanbul Nöbetçi 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak tahliye talebinde bulundu.

  Avukat İrfan Sütlüoğlu, mahkemeye verdiği dilekçede avukatsız sorgu yapılamayacağını hatırlatarak 21 Temmuz 2009'da tutuklanan müvekkillerinin sorgularının avukat olmadan yapıldığını belirterek tutuklamanın hukuka aykırı olduğunu öne sürdü.

  Avukat İrfan Sütlüoğlu dilekçesinin devamında, “Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan'n evlerindeki buzdolabının motor kısmına 100 adet mermi ve TNT kalıbı koyması imkansızdır. Çünkü bunların en ufak bir ısıda bile patlayabileceği herkesin kolayca anlayabileceği bir durumdur. Bunları oraya koyanlar kesinlikle 18 Temmuz 2009’da ki aramadan çok kısa bir süre önce koymuşlardır. Çünkü daha uzun bir süre kalmış olsalardı patlama ihtimali söz konusudur. Bu kadar basit bir mantık değerlendirmesi bile onların müvekkillerime ait olmadığı ve onların koymadığı gerçeğini ortaya çıkarabilir” dedi.

  Alperen Erdoğan'ın evinde ele geçirildiği öne sürülen uyuşturucu paketlerinin de müvekkili tarafından konulmadığını, parmak izi incelemesinden sonra anlaşılacağını belirten Avukat Sütlüoğlu, Faruk Akın, Sinan Efe Noyan ve Alperen Erdoğan'ın tahliyesini talep etti.

  Avukat İrfan Sütlüoğlu Gölcük Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede ise müvekkilleri Deniz Teğmenler Faruk Akın, Sinan Efe Noyan ve Alperen Erdoğan hakkında asılsız ihbarda bulunarak evlerine iftira ve suç atmak amacıyla suç eşyası koyan kişi ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Avukat Sütlüoğlu, suç duyurusu dilekçesinde “Uyuşturucu çetesi” başlığı ile 155.ihbar.iem.gov.tr., Bimer ve MİT'e e-posta yolu ile gönderilen ihbar mektubunun tamamen uydurma ve yalandan ibaret olduğunu öne sürdü. Faruk Akın ve Sinan Efe Noyan'ın oturdukları evde detaylı olarak parmak izi araştırması yapılmasını istedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı