Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3. sırada bitirdik ama önemli değil

Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Recep Bölükbaşı, “Ligin ilk yarısını 3. sırada bitirdik ama önemli olan 17 maç sonrası bulunacağımız konum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bölükbaşı, yönetim kurulu olarak 2009-2010 sezonunda Avrupa kupalarına katılma hedefiyle yola çıktıklarını hatırlattı.

Bu çerçevede sezonun ilk yarısında başarılı sonuçlar aldıklarını anlatan Bölükbaşı, böylelikle hedefin ilk aşamasını da geçtiklerini vurguladı.

Bölükbaşı, Bursaspor'un aldığı başarılı sonuçlarla yıllar sonra yeniden Türk spor kamuoyunca konuşulduğunu ifade ederek, “Ligin ilk yarısını 3. sırada bitirdik ama önemli olan 17 maç sonrası bulunacağımız konum. Hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Çocukların da bunu başaracaklarına eminim” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ GALİBİYETİ

Ligin ilk yarısının son maçında deplasmanda Beşiktaş karşısında aldıkları 3-2'lik galibiyetin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Bölükbaşı, şunları söyledi:“Oyuncularımız Beşiktaş'ı evinde yeneceklerini söylüyordu, bunu gerçekleştirdiler ve tüm Bursa'yı mutlu ettiler. Çok güzel bir maç oldu. Hakkımızla sahadan galibiyetle ayrıldık. Tek eksiğimiz taraftarımızın İnönü Stadı'nda olamayışıydı. Keşke o galibiyetin sevincini taraftarımızla orada yaşayabilseydik. Verilen tüm sözlere rağmen taraftarımız İnönü Stadı'na alınmadı.

Oysa ki bu maç büyük bir fırsattı. Bu fırsatın değerlendirilememesi oldukça üzücü. Ancak yeşil-beyazlı renklere gönül veren taraftarlarımız takımımızı İstanbul dönüşü müthiş bir karşılama töreni düzenleyerek bağrına bastı. Böyle bir taraftara, böyle bir camiaya daha büyük başarılar yakışır. Bursa bunu hakediyor.”

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Recep Bölükbaşı, ara transfer döneminde yönetim kurulu olarak teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın vereceği rapor çerçevesinde hareket edeceklerini belirtti.

Ertuğrul Sağlam ve yardımcılarının sezonun ilk yarısında yurtiçi ve yurtdışında sürekli oyuncu izlediklerine değinen Bölükbaşı, bu doğrultuda takıma katkı sağlayacak oyuncuları kadrolarına katacaklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz