« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 puanı getiren 15 dakika

Sivas’ı deplasmanda 3-2 deviren G.Saray’da galibiyeti 15 dakikalık devre arası getirdi. Hamza Hamzaoğlu, beraberliğe neden olan faule tepki gösteren futbolcularının öfkesini yaptığı konuşmayla hırsa dönüştürdü.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

ZORLU Sivas deplasmanında 3-2 galip gelerek kritik bir 3 puan alan Galatasaray’da herkes yenilen beraberlik golünün takımı ateşlediğinde hemfikir. Futbolcular maç sonunda, “O gol bize galibiyeti getirdi” dedi. 38’de başta Hamza Hamzaoğlu olmak üzere tüm ekibin tepki gösterdiği tartışmalı faul atışından sonra yenilen gol takımı ateşledi. Soyunma odasına 1-1 giren takımda hakem kararına duyulan öfke hakimdi. Ancak Hamza Hamzaoğlu, futbolcularnın öfkesini konuşmasıyla hırsa dönüştürmesini bildi.

‘ŞAMPiYONLUK iÇiN YENECEKSiNiZ’
Hamzaoğlu, yaptığı konuşmada, “Sadece rakibi değil gerekirse şampiyonluk için herkesi yenmek zorundasınız. Siz kendi futbolunuzu oynarsanız bugün burada kazanan biz olacağız. Şampiyonluğun yolu bu ikinci 45 dakikadan geçiyor. Şampiyonluk için bu maçı kazanmalıyız” diyerek takımını motive etti. Hamzaoğlu, tartışmalı faul yapan Olcan’a da, “Faul olmadığını biliyorum. İkinci yarı iyi bir işe imza atacaksın” dedi. Nitekim Olcan, Burak’a bir asist yaparak galibiyette pay sahibi oldu.

ALBAYRAK: TAKIM KENETLENDi

Her maçta olduğu gibi heyecandan yerinde oturamayan Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak da Sivasspor’un attığı beraberlik golüne verilen reaksiyonla galip geldiklerini söyledi. Albayrak, maç sonu yaptığı değerlendirmede takımın bu konudaki yorumuna katılarak, “Evet, yediğimiz o gol tüm takımı ateşledi. Beraberlikten sonra takımımız soyunma odasında kenetlendi. Aatıf Chahechouhe’nün golü bize gerçekten galibiyeti getirdi” diye konuştu.


8
Sivas kalesine çekilen 12 şutun 8’i isabetliydi.

278
363 pasın 278’i başarılıydı.

16
Yapılan orta

2
Kullanılan korner

Hamzaoğlu’nun amca acısı

G.SARAY’dan teklif aldığı gün babasını kaybeden sarı kırmızılıların hocası Hamza Hamzaoğlu, dün de Sivas galibiyetinin mutluluğunu yaşayamadan amca acısıyla sarsıldı. Hamzaoğlu, İstanbul’a dönüş yolunda amcası Kadir İyişen’in vefat haberini aldı. Hamzaoğlu, dün sabah erkenden İzmir’e giderek amcasını toprağa verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz