« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 puan önemliydi

İBB Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, sakatlıkların ve kart cezalı futbolcuların olduğu bu dönemde elde edilen başarının çok önemli olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Turkcell Süper Lig'de Antalyaspor'u 1-0  mağlup ederek 21 puanla 6. sıraya yükselen İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un çıkışı sürüyor.

Ligde oynadığı son 6 maçın 5'ini kazanan lacivert-turunculu kulübün  futbol şube sorumlusu Kamil Dizar, sakatlıkların ve kart cezalı futbolcuların  olduğu bu dönemde, Antalyaspor gibi güçlü bir takımdan 3 puan almalarının önemine  değindi.

Yakaladıkları bu avantajın kıymetini bilmeleri gerektiğini anlatan Dizar,  “Ayağımızın yere basması lazım. Bulunduğumuz konum bizim ciddiyetimizi,  duruşumuzu değiştirmemeli” dedi.

Antalyaspor'un mağlubiyeti hak eden bir oyun ortaya koymadığını da ifade  eden Dizar, “Şans bizden yanaydı. Şimdi önümüzde bir hafta boşluk var. Hocamız  ve oyuncularımız bu boşluğu lehimize çevireceklerdir” diye konuştu.

Dizar, ligin 13. haftasında karşılaşacakları Gençlerbirliği'nin çok güçlü  bir takım olduğunu da vurgulayarak, “Bizim adımıza çok zorlu bir maç olacak.  Bazı şanssızlıklar geçirdiler, ancak şu anda eski formlarına ulaştılar. Çok  dikkatli olacağız. Hocamız gereken tedbirleri alacaktır” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz