« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"3 penaltı da incelenmeli"

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, İstanbul BŞB maçı sonrası şampiyonluk yarışındaki rakipleri lider Fenerbahçe’ye yüklendi.

Yunus Emre SEL / DHA
SON GÜNCELLEME

TRABZONSPOR 3-1 İSTANBUL BŞB

FENERBAHÇE 6-0 ANKARAGÜCÜ

Yener, sarı lacivertlilere verilen üç penaltının da irdelenmesi gerektiğini belirterek, “Lig yarışını dışarıdan yönlendirenler var. Saha dışındaki etkenleri aşamıyoruz.

Genel itibari ile adil bir yarış olduğunu söyleyemeyiz. Umarım verilen penaltılardan sonra Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın yüzü kızarmıştır” diye konuştu. Bordo mavili yöneticiler ve taraftarlar da karşılaşma sonrası Fenerbahçe maçını yöneten ve üç penaltı düdüğü çalan hakem Cüneyt Çakır’a tepki gösterdiler.

"PENALTIBAHÇE HESAPTA YOKTU"

Ayak oyunlarına alet olmayın

Şenol Güneş, Genel Sekreterleri Hasan Yener’in, “Umarım Aykut Kocaman’ın yüzü kızarmıştır” sözünü böyle yorumladı.

TRABZONSPOR Teknik Direktörü Şenol Güneş, İstanbul BŞB karşısında hak ettikleri bir sonuç aldıklarını söyledi. Kazanmak adına her şeyi yaptıklarını belirten Güneş, gördükleri kartlar nedeniyle Karabük maçı öncesi iki oyuncularını kaybettiklerini belirterek, “Biz bu işe bir futbol oyunu olarak bakıyoruz, diğer oyunlar içinde olmadık. Temennimiz 102 puan almaktı, olmadı” dedi. Güneş, bir gazetecinin, “Genel sekreteriniz Hasan Yener maç sonrası ‘Umarım Aykut Kocaman’ın yüzü kızarmıştır’ dedi. Bunu nasıl  değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine ise şunları kaydetti: “Başkalarının ne konuştuğunu, dedikodusunu ben hiç yapmadım. Yarış adil veya değil söylemini doğru bulmuyorum. Bu çirkinliği oluşturmayın. Ayak oyunlarına alet olmayın. Medyanın görevi tarafsız kalmaktır, gördüğünü yazmaktır. Benim  yöneticim veya rakip takım teknik direktörleriyle ilgili bana soru sormayın.”


Bunları da Beğenebilirsiniz