« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3. Lig'de heyecan fırtınası başlıyor

Spor Toto 3. Lig'de 2012-2013 sezonu hafta sonu yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
3. Lig'de bu sezon 54 takım, 18'erli olarak 3 ayrı grupta mücadele edecek. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak karşılaşmalar sonunda, gruplarını ilk sırada tamamlayan 3 takım doğrudan Spor Toto 2. Lig'e yükselirken, gruplarında 16., 17. ve 18. sıraları alan 3 gruptaki toplam 9 takım Bölgesel Amatör Lig'e düşecek.

Çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarında 2., 3., 4. ve 5. sırayı alan takımlar, Spor Toto 2. Lig'e yükselecek son 3 takımın belirleneceği play-off müsabakalarına katılacak. Tek maç eleme usulüne göre tarafsız sahada oynanacak play-off müsabakalarını birinci sırada tamamlayan 3 takım daha Spor Toto 2. Lig'e yükselecek.

-İlk haftanın programı-

Spor Toto 3. Lig'de 2012-2013 sezonunun ilk hafta maçlarının programı şöyle:

1. Grup
-------
9 Eylül Pazar:
16.00 Fatih Karagümrük-Kırıkhanspor (Vefa)
16.00 Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor-Kayseri Şekerspor (Seyrantepe Spor Kompleksi)
16.00 Beşikdüzüspor-Gölcükspor (Vakfıkebir İlçe)
16.00 İstanbulspor-Bergama Belediyespor (Bahçelievler İl Özel İdare)
16.00 Sandıklıspor-Siirtspor (Sandıklı İlçe)
16.00 Çorumspor-Orhangazispor (Dr. Turhan Kılıççıoğlu)
16.00 Belediye Vanspor-Tekirova Belediyespor (Van Atatürk)
16.00 Ankara Demirspor-Kastamonuspor (Cebeci İnönü)
16.00 Pazarspor-Anadolu Üsküdar 1908 Spor (Pazar İlçe)

2. Grup
-------
Yarın:
16.00 İskenderunspor 1967-Hacettepespor (İskenderun 5 Temmuz)

9 Eylül Pazar:
15.00 Erzincan Refahiyespor-Aydınspor 1923 (Erzincan 13 Şubat)
16.00 Menemen Belediyespor-Gebzespor (Menemen İlçe)
16.00 Sivas 4 Eylül Belediyespor-Batman Petrolspor (Sivas 4 Eylül Dış Saha)
16.00 Belediye Bingölspor-Adıyamanspor (Bingöl Şehir)
16.00 Kilimli Belediyespor-Silivrispor (Ahmet Şerifoğlu)
16.00 Dardanelspor-Bursa Nilüferspor (Çanakkale 18 Mart)
16.00 Manavgat Evrensekispor-Ümraniyespor (Manavgat Evrenseki)
16.00 Derince Belediyespor-Trabzon Kanuni Futbol Kulübü (Derince Belediyesi)

3. Grup
-------
9 Eylül Pazar:
16.00 Erzurum Büyükşehir Belediyespor-Maltepespor (Yeni Erzurum)
16.00 Altınordu-Çorum Belediyespor (Alsancak)
16.00 Emrespor-Kocaelispor (Isparta Atatürk)
16.00 Darıca Gençlerbirliği-Gümüşhanespor (Darıca İlçe)
16.00 OYAK Renault Spor-Arsinspor (Bursa Merinos)
16.00 Keçiörengücü-Diyarbakırspor (Ankara Aktepe)
16.00 Sancaktepe Belediyespor-Elazığ Belediyespor (Sancaktepe Belediyesi Hakan Şükür)
16.00 Beylerbeyispor-Mardinspor (Beylerbeyi 75. Yıl)
16.00 Yimpaş Yozgatspor-Kahramanmaraş Belediyespor (Yozgat Şehir)

Bunları da Beğenebilirsiniz