GeriFutbol 3. Lig futbolcuları açlık grevinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

3. Lig futbolcuları açlık grevinde

3. Lig futbolcuları açlık grevinde
refid:12109906 ilişkili resim dosyası

Adana'da bir grup futbolcu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) “30 yaş üstü futbolcuların 3. ligde oynamaması” kararını protesto amacıyla İzmir'de açlık grevine başlayan arkadaşlarına destek verdi

Futbolcu Okan Kopan (32), bir grup arkadaşıyla bir evde düzenlediği basın toplantısında, TFF'nin kararı nedeniyle Ulucak Belediyespor'un kadrosundan çıkarılan ve 16 Temmuz'da İzmir'de açlık grevine başlayan Mahir Kılıç'a (31) destek verdiklerini söyledi.

Bu kapsamda, kendilerinin de sembolik açlık grevi yapacaklarını belirten Kopan, “Çalışma hakkımız elimizden alındı. Bizce TFF bu uygulamayı, planlamadan ve düşünmeden başlatmıştır. Kılıç'a destek vermek ve bizim gibi mağdur olmuş futbolcuların haklarını savunmak, bir nebze de olsa ses getirebilmek için bu sabahtan itibaren açlık grevine başladık. Saat 22.00'de grevi bitireceğiz” dedi.

Kopan, karar nedeniyle Tavşanlı Linyitspor'dan ayrılıp, amatör ligdeki Pansu Şekerspor'a geçtiğini belirterek, “Bizim gibi binlerce futbolcu aile geçirdiriyor. Tek mesleğimiz olan futbolculuk elimizden alınıyor. Büyüklerimiz, sadece Süper Lig ya da 2. ligin olduğunu düşünüyorlar. Ama bu liglerin başladığı, futbolcu yetişen yer 3. ligdir” diye konuştu.

Hakan Menekşe (30) ise son olarak 3. ligdeki Keçiören Gücü takımında oynadığını ve sözleşmesinin yenilenmeyeceğini ifade ederek, şunları söyledi: “Çok sayıda futbolcu mağdur oldu. Kararla 3. ligde yeni genç oyuncuların yetişmesi hedefleniyor. Ancak, genç oyuncuların yetişmesi için takımlarda onlara yol gösterecek tecrübeli ağabeylerinin de olması gerekli. Bugüne kadar böyle oldu. Ama artık onlara yol gösterecek ağabeyleri olmayacak.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle