Gündem Haberleri

GÜNDEM

  3 kişiyi ezdi

  Teslime TOSUN / DHA
  01 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 01 Temmuz 2012 - 09:44

  Kaldırıma çıkarak üç kişiyi ezen sürücünün kazanın olduğu dakikalarda telefonla konuştuğu belirlendi. Savcı, sürücünün cezasının artmasını istedi.

  ANTALYA’da geçen 6 Nisan’da kullandığı otomobilin direksiyon hâkimiyetini kaybedip kaldırıma çıkarak 3 kişinin ölümüne neden olan halkla ilişkiler uzmanı Begüm Akdoğan’ın 22.5 yıla kadar hapsi istendi. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın dava dosyasına giren kayıtlarına göre, Begüm Akdoğan, kazanın olduğu saatlerde cep telefonuyla 12 kez konuştu, SMS gönderdi ve aldı. Savcı Tufan Turan, sürücünün, otomobilin kaldırıma çıktıktan sonra dahi hızının yavaşlamamasının, hız sınırlarının üzerinde seyir halinde olduğunu savundu.

  22.5 yıla kadar hapis

  3 kişiyi ezdi

  Sürücünün, cep telefonuyla görüşmesinin trafik güvenliğini tehlikeye sokacak nitelikte konsantrasyonunun bozulmasına yol açtığını belirten savcı, kaza ve ölümlerin bilinçli taksirle meydana geldiğini iddia etti. Turan, Begüm Akdoğan’ın TCK’nin 85/2 (taksirle birden çok kişinin ölümüne neden olma) suçundan 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Savcı Turan ayrıca TCK’nin 22/3 maddesi (bilinçli taksir) gereğince de suça ilişkin cezanın üçte birden yarısına kadar artırılmasını istedi. Sanık 22.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı