Gündem Haberleri

  3 kişi, can kurtarmak isterken can verdi

  Zeki GÜNAY/GAZİANTEP, (DHA)
  28.08.2009 - 19:21 | Son Güncelleme:

  OSMANİYE’de, dün meydana gelen trafik kazasında ölen 3 kişiden 53 yaşındaki Ahmet Aslan’ın, kendini asarak intihara kalkışan ve yoğun bakımda olan kızı Döne için istenen ilacı getirmek isterken, damadı ve arkadaşı iki kişiyle birlikte kazada can verdiği ortaya çıktı.

  İlaç hastaneye ulaştırılamazken 19 yaşındaki Döne Aslan'ın da beyin ölümü gerçekleşti.

  Osmaniye-Adana Otoyolu 3’üncü kilometresi Sakızgediği mevkiinde dün meydana gelen trafik kazasında, 38 yaşındaki Yılmaz Kaya yönetimindeki 27 B 1278 plakalı otomobil, aynı yönde giden 33 yaşındaki Suphi Kaynak yönetimindeki 31 UD 448 plakalı kamyonete arkadan çarptı. Kazada otomobilin sürücüsü Yılmaz Kaya ile yanında bulunan arkadaşı Ahmet Aslan, Ahmet Arslan'ın aynı zamanda akrabası olan büyük kızıyla evli damadı 26 yaşındaki Vakkas Aslan öldü.

  Trafik kazasına kurban giden 3 kişinin, Gaziantep’te yoğun bakımda ölümle pençeleyen Ahmet Aslan’ın kızı 19 yaşındaki Döne Aslan’a ilaç yetiştirmek için aşırı süratli gitmelerinin ve dikkatsizlik sonucu kamyonete çarpmalarıyla öldükleri anlaşıldı.

  AİLESİ EVLENMESİNE KARŞI ÇIKTI

  3 kişiyi, zamanla yarışırken trafik canavarına kurban gitmelerine neden olan olay şöyle yaşandı:
  Gaziantep Çocuk Hastanesi’nde çalışan sözleşmeli hemşire Döne Aslan, ailesinin evlenmesini istemediği kişiyle kaçıp, gizlice evlendi. Baba Ahmet Aslan’ın bulup eve getirdiği Döne Aslan, 14 Ağustos’ta Özgürlük Mahallesi’ndeki evlerinde saat 18.30'da kendini banyoda kablo ile tavana astı. Ailesi tarafından fark edilen Aslan, Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Aslan, Yoğun Bakım Servisi’nde yaşam mücadelesi verirken, olaydan kendini sorumlu tutan babası Ahmet Aslan kızının yanından hiç ayrılmadı. Tedaviyi yürüten doktorlar, Aslan’ın beyin hücrelerinin bir kısmının öldüğünü bildirip, babasından Gaziantep’te bulamadıklarını bildirdikleri, Adana’da bulunan, vücuttaki elektrolitleri dengeleyen ‘Minirin’ adlı ilacı istedi. Bunun üzerine baba Ahmet Aslan, damadı Vakkas Aslan ile birlikte Yılmaz Kaya’nın kullandıkları otomobille yola çıktı.

  İLAÇ YERİNE CENAZELERİ ULAŞTI

  Yılmaz Kaya’nın kullandığı otomobil ilacın alınmasının ardından Gaziantep’e dönüşte otobanda aşırı hız yüzünden önde giden kamyonete çarptı. Ölümle pençeleşen Döne Aslan’a ilaç yetiştirmek isteyen babası Ahmet Aslan ile birlikte 3 kişi kazada yaşamını yitirdi. Çarpmanın etkisiyle savrulup, bariyerleri aşarak orta refüjde duran ve hurda yığınına dönüşen otomobil bu 3 kişiye mezar oldu.

  Kızlarının intihar teşebbüsüyle şok yaşayan aile, onu kurtaracak ilacı almaya giden 3 kişinin ölümüyle yıkıldı. İlaç yerine cenazeleri Gaziantep’e getirilen Ahmet ve Vakkas Aslan ile Yılmaz Kaya, Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Ölenlerin yakınları cenazede gözyaşı döktü.

  KIZIN BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞTİ

  Ailenin 3 kişinin ölümüne neden olan çabalarına rağmen ilacı yetiştiremedikleri Döne Aslan'ın akşam saatlerinde beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

  İTHAL İLAÇ

  Öte yandan, eczacılar, 30-40 TL civarındaki Minirin’in ithal bir ilaç olduğunu, az sayıda ithal edildiği için piyasada az bulunduğunu, birçok eczanede hatta kentte zor bulunduğunu bildirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı