« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 isabetli şuttan 1'ini yedi

As kaleci Onur Kıvrak’ın ağır sakatlığı sonrası Trabzonspor kalesini devralan Fatih Öztürk büyük hayal kırıklığı yaşattı. Bordo mavili kaleci maç başı 2 gol yedi.

Ümit Genç
SON GÜNCELLEME

Çok değil bundan 2 sezon önce ‘Trabzonspor kaleci sıkıntısı yaşayacak’ deseler herhalde buna kimse inanmazdı. Tolga Zengin ve Onur Kıvrak gibi iki önemli kaleciye aynı anda sahip olan ve bu anlamda kaleci zenginliği yaşayan Trabzonspor artık ligin en çok kaleci sıkıntısı yaşayan takımı haline geldi. Tolga’nın geçen sezon Beşiktaş’a gidişiyle yarım kalan Trabzonspor kalesi Onur’un sakatlığıyla resmen düştü. Geçen sezon 1461 Trabzon’dan transfer edilen ve Onur’un yokluğunda kaleyi devralan Fatih Öztürk yaraya merhem olamadı.

55 iSABETLi ŞUTUN, 20’Si GOL

Ligde çıktığı 10 maçta kalesinde 20 gol gören genç kaleci yediği şanssız ve hatalı gollerle bordo mavililerin gördüğü ‘kale kabusunun’ baş aktörü oldu. Önceki gün oynanan Bursa maçında da 3 gol yiyen Fatih, Süper Lig’de maç başı yediği gol ortalamasıyla Balıkesirspor kalecisi Emrullah Şalk’ın ardından ligin en kötü kaleci performansını sergiledi. Söz konusu maçlarda kalesine 55 isabetli şut atılan Fatih bunların 20’sine engel olamadı ve neredeyse kaleye gelen her 3 şuttan 1’ini ağlarında gördü.


Bunları da Beğenebilirsiniz