KOCAELİ HABERLERİ

3 gündür çatıda duran martı kurtarıldı

DHA
26.04.2017 - 13:01Son Güncelleme :
DHA

Ergün AYAZ- Faruk KIYAK/İZMİT (Kocaeli), (DHA)- İZMİT'te, 3 günden bu yana bir evin çatısında bulunan martının uçamadığını gören mahalle sakinleri itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ekiplerinin yanına yaklaştığı sırada ürkerek çatıdan düşen martı çevredekiler tarafından yakalandı. Martı tedavisi için hayvan bakımevine götürüldü.
İzmit Cedit Mahallesi'nde İsmail Kaymaz'a ait tek katlı evin çatısında 3 günden bu yana bulunan martının uçamadığını fark eden mahalle sakinleri itfaiyeye haber verdi. Sevk edilen itfaiye ekibi itfaiye merdiveni ile çatıya yaklaşarak kepçe file ile martıyı almaya çalışırken, ürken hayvan çatıdan düştü. Aşağıda bulunanar martıyı yakaladı. Kutuya konulan martı İzmit Belediyesi Zabıta ekiplerine teslim edildi. Vücudunda herhangi bir yarası olmayan, uçamadığı görülen martı tedavisi için hayvan bakımevine götürüldü.
Mahalle sakinlerinden Orhan Cavlak çatıda martıyı görünce itfaiyeyi aradıklarını belirterek, "Martının 3 gündür çatıdan ayrılmadığını görünce kanadının kırık olduğunu fark ettik. Aç susuz çatıda kaldığını düşünerek itfaiyeyi aradık. Martı korkup caddeye düştü. Sonra yakalayıp zabıtaya verdik" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden 3 gündür çatıda duran martı kurtarıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 3 gündür çatıda duran martı kurtarıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı