« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 dakika uzatmaya delirdim

G.Saray Teknik Direktörü Fatih Terim, golsüz berabere kaldıkları Medical Park Antalyaspor maçından sonra hakemlere yüklendi. Karşılaşmanın hemen ardından yayıncı kuruluşun mikrofonlarına, “Hakemlere bir şey dememeye özen gösteriyorum ama çıldırma nedenim oynamak isteyen bir takımın açmalısınız” diyen Terim, şöyle devam etti:

Süleyman EKİN / ANTALYA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

“Rica ediyorum, kontrol edin. 3 dakikanın izahı var mı? Bir frikik pozisyonunda 3 dakika geçti. Ben ona çıldırdım. Hayatımda bu kadar faul yapılan maç görmedim.”

Lig zaten sorunlu başladı. Bari hakemler konuşulmasın.

“Sizden oyun kaç dakika oynanmış, kontrol etmenizi rica ediyorum. 3 dakikanın izahı var mı? Bir frikik pozisyonunda 3 dakika geçti. Ben ona çıldırdım. Rica ediyorum, kontrol edilsin. Yoksa biz mi abartıyoruz? Delirdim, başka bir şey yok yani. Oynayana yol verilmeli.”

Oynamak istiyoruz

Teknik Direktör Fatih Terim, daha sonra düzenlediği basın toplantısında da hakemlerle ilgili eleştirilerini sürdürdü: “Ben sadece oynamak isteyen bir takımın antrenörüyüm. Hakem faul vermiş, sarı kart vermiş, hiç itiraz etmiyorum.  Maç öncesi tembih etmemize, maç içerisinde söylememize rağmen eğer bu maçın uzatması 3 dakikaysa... Yayıncı kuruluştan rica ettik, kilometreleri ölçüyorlar. Frikik mesafesini ölçüyorlar. Kaç dakika oynandığına bir bakalım. 3 dakika olmamalı. 80-90 arası attığımız frikik var, 3-4 dakika sadece orada geçti.

Kariyerim boyunca böyle cevap görmedim

Tepkimizi fazla veriyoruz belki ama onlardan da anlayış bekliyoruz. Yardımcı hakem (Mustafa Emre Eyisoy) bana bir şey söyledi. Onu burada söyleyemem. Kariyerim boyunca böyle bir cevap görmedim. Sezon başladığımdan beri performansları bence iyi değil. Onlar da insan, onlar da hata yapabilir ama özeleştirilerini yapmalarını gerekir. Sorunlu başlayan ligin ardından hakemlerin konuşulmadığı bir lig istiyorum. Sezon başından beri bu olmuyor. Bursa maçında verilmeyen penaltı... Futbol hayatımda bu kadar faul yapılan bir maç görmedim.”


Bunları da Beğenebilirsiniz