Gündem Haberleri

  3 çocuğunu kaybetmiş

  İDRİS EMEN - KİLİS
  28.04.2016 - 23:13 | Son Güncelleme:

  Suriye'deki iç savaş sonucunda kocasını kaybeden ve çocuklarıyla Kilis’e sığınanlardan biri de Fatma Cuneyd’di.

  Kilis’te Suriyelilerin kurduğu Fatih Sultan Mehmet Derneği’nin sığınma evine yerleşti. 

  Kuran öğretmeni olan ve dernekte ders veren Fatma Cuneyd, 18 Nizan Pazartesi günü terör örgütü IŞİD’in attığı roketlerden birinin isabet ettiği Hakverdi Mahallesi’ndeki evine dünüyordu.

  Fatma Cuneyd yaşadıklarını şöyle anlattı:

  “Ders çıkışı evimin bulunduğu sokağın başına geldim. Bir patlama sesi duydum. Kaldığım evden dumanlar yükseldiğini gördüm. Çocuklarımdan 13 yaşındaki Muhammet, 13 yaşındaki Teslimat ile 6 yaşındaki Muatasım hayatını kaybetti. Kilis’e düşen roketlerden dolayı o gün evden çıkmadan önce çocuklarıma, ’Sakın dışarı çıkmayın’ dedim. Ama ölüm onları evde yakaladı.”

  Saldırının olduğu gün üç kardeşinin ölümüne tanıklık eden Ahmet ise dehşet anını şöyle anlattı:

  “Ben tuvalete gittim. İki dakika sonra tuvaletin duvarı üzerime çöktü. Dışarı çıktığımda kardeşlerimin her tarafı kan içindeydi. Kardeşlerimi çok özlüyorum.” 

  3 çocuğunu kaybetmiş

  KOMŞUDAKİ KIZIMA TAVAN ÇÖKTÜ

   IŞİD roketinin isabet ettiği evde kalanlardan biri de kocası Suriye’de ölen Meryem Ticen’di. 13 yaşındaki kızını kaybeden Ticen, “4 çocuğumu alarak Kilis’e geldim. Yasemin, arkadaşı Teslimat’la süs hazırlayacaklarını söyleyerek üst kattaki komşumuza gitti. Tavanın çöktüğünü gördüm. Yasemin ile Teslimat’ı kanlar içinde gördüm. Kızım ölmüştü.” 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı