« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 büyüğe pankart cezası

PFDK, Anelka’nın Konya’ya elle attığı golü protesto etmek için sahaya fedarasyondan izinsiz pankartla çıkan G.Saray’ı toplam 27 bin 500, Beşiktaş’ı 25 bin, Trabzonspor’u da 12 bin 500 YTL para cezasına çarptırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
PROFESYONEL Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), F.Bahçeli Anelka’nın Konyaspor’a elle attığı gol sonrası, sahaya federasyondan izinsiz pankartla çıkan Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’a para cezası verdi. Kurul dün yaptığı toplantısında, rakiplerinin attığı golü protesto için ‘El değmemiş temiz bir lig istiyoruz’ yazılı pankartla çıkan ve disiplin kuruluna sevkedilen 3 büyük kulübün dosyasını inceledi.

Ceyhun’a 3 maç

Kurul, 3 büyük takıma pankart nedeniyle önce 10’ar bin, yaptıkları ortak bildiriden dolayı da 2 bin 500’er YTL para cezası uyguladı. Ayrıca G.Saray ile Beşiktaş’a da taraftarlarının karşılaşmalar sırasında yaptığı kötü ve çirkin tezahüratlar nedeniyle cezalarını artırıp, Galatasaray Kulübü’ne toplam 27 bin 500, Beşiktaş’a da 25 bin YTL para cezası verdi. Disiplin Kurulu, Konyasporlu futbolcu Ceyhun Eriş’i de Fenerbahçe maçında hakem Özgüç Türkalp’e hakaret etmekten dolayı 3 resmi müsabakadan men etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz