KÜTAHYA HABERLERİ

3 Boyutlu ’Kütahya Tarih Atlası’ Çıktı

IHA
20.08.2015 - 11:51Son Güncelleme :

KÜTAHYA TARİH ATLASI ÇIKTI

IHA

Kütahya’da, Beylerbeyi Tarih Araştırmaları, Çevre ve Eğitim Derneği, bir ilke imza atarak, 3 boyutlu ’Kütahya tarih atlası’ çıkarttı.
Dernek Başkanı Hasan Fehmi Kinay, hazırlanması 2 yıl süren atlasın yazarlığını Yrd. Doç. Dr. Arif Kolay, Yrd. Doç. Dr. Şakir Turan, Yrd. Doç. Dr. Hacı Murat Arabacı ve İsmail Girgin’in yaptığı ifade etti. Kinay, atlasın Kütahya koordinasyonunu da Ahmet Arıkan’ın yaptığını dile getirdi.
Kütahya’nın tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirten Hasan Fehmi Kinay, "Kütahya, Antik çağlardan itibaren bölgede başlayan insan yerleşimi, bin yıllar boyunca kent hafızasında bugün bile varlığını sürdüren izler oluşturmuştur. Bu izlerin bazıları fiziki yapı olarak bugün de varlığını sürdürürken, bazı zamana yenik düşmüş. Kütahya atlası hem zengin tarihi geçmişi, hem de günümüzdeki haliyle, bu güzide kentimizi tanıtacak" dedi.
Kinay, atlastan elde edilecek gelirle derneğin diğer projelerinin hayata geçirileceğini söyledi.
Atlasın tanıtım toplantısında derneğin yönetim kurulu üyeleri Mustafa Yenipazar ve Ahmet Güven de hazır bulundu.
Başkan Hasan Fehmi Kinay, Kütahya Tarih Atlası’nın derneğin, ’Ali Paşa Mahallesi Sebilerenler Caddesi Eren Apartmanı B Blok Kat 1’ adresinden temin edilebileceğini kaydetti. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden 3 Boyutlu ’Kütahya Tarih Atlası’ Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 3 Boyutlu ’Kütahya Tarih Atlası’ Çıktı haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı