MALATYA HABERLERİ

3. Bölgesel Kalkınma Konferansı’nin Bu Yılki Adresi Bingöl

IHA
13.10.2015 - 14:29Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MALATYA

IHA

Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Üniversitesi işbirliği ile 15-16 Ekim 2015 tarihlerinde Bingöl’de 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Kongresi düzenlenecek.
2 yılda bir düzenlenen kongre ile uluslararası düzeyde akademisyenler, politika yapıcıları ve uygulayıcıların bir araya getirilmesi, bölgesel kalkınma konularında karşılıklı fikir alışverişinde bulunmalarına zemin hazırlanması ve bu alanda yapılan akademik ve pratik çalışmaların paylaşılacağı bir platform oluşturulması hedefleniyor. Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında gerekleştirilecek olan 3. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Kongresi, “Demokratikleşme ve Sürdürülebilir Kalkınma” ana temasıyla düzenlenecek. 214 bildiri özeti alınan kongrede 109 bildiri tam metin olarak sunulacak. Kongreye, Türkiye’nin değişik illeri ile Malezya, İsveç, İrlanda, Singapur, Litvanya ve İngiltere gibi 12 ülkeden gelecek 20 dolayında davetli konuşmacının katılması bekleniyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mesut Öztop, ajansların sadece hibe desteği veren kurumlar olmadığını, bu tarz etkinliklerle bölgesel kalkınma alanında yeni bir sinerji oluşturarak, kalkınma politikalarına ve araştırmalarına katkıda bulunduğunu ifade etti.Kongrenin Bingöl’ün kalkınması ve genel olarak bölgesel kalkınmayla ilgili bilimsel araştırmalara, ilin tanıtım ve turizmine önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.
İlk Uluslararası Bölgesel Kalkınma Kongresi, Fırat Kalkınma Ajansı tarafından İnönü Üniversitesi işbirliğiyle 2011 yılında Malatya’da düzenlenmiş, kongreye 13 ülkeden katılım gerçekleşmiş ve 90 dolayında bildiri sunulmuştu. Kongrenin başarıyla gerçekleşmesinden sonra, 2. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Kongresi, 2013 yılında Elazığ’da Fırat Üniversitesi ile işbirliği içinde gerçekleştirilmiş, 15 ülkeden katılım sağlanarak 100’den fazla bildiri sunulmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden 3. Bölgesel Kalkınma Konferansı’nin Bu Yılki Adresi Bingöl hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 14 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 3. Bölgesel Kalkınma Konferansı’nin Bu Yılki Adresi Bingöl haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:55
  • Guneş
   06:31
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:28
  • Akşam
   17:53
  • Yatsı
   19:18
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı