MALATYA HABERLERİ

3. Bölgesel Kalkınma Konferansı Bingöl’de Başladı

IHA
16.10.2015 - 18:37Son Güncelleme :

BÖLGESEL KALKINMA KONFERANSI BİNGÖL'DE BAŞLADI

IHA

Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Üniversitesi işbirliği ile bu yıl 3’üncücü gerçekleştirilen Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı Bingöl’de başladı.
Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi’nde açılışı gerçekleştirilen konferans, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın başkanlığında, “Demokratikleşme ve Sürdürülebilir Kalkınma” ana temasıyla düzenleniyor. 219 bildiri özeti alınan kongrede 109 bildiri tam metin olarak sunulacak. Kongre’ye, Türkiye’nin değişik illeri ile Malezya, İsveç, İrlanda, Singapur, Litvanya ve İngiltere gibi 12 ülkeden gelen 20 dolayında davetli konuşmacı katıldı. Konferansa, Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi ve Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Köşger, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Tunceli Üniversitesi Rektörü ve Ajans Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ubeyde İpek, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, akademisyenler, Fırat Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Üyeleri, diğer kalkınma ajanslarının temsilcileri, yerli ve yabancı pek çok misafir katıldı. Konferansta Ajans Genel Sekreteri Mesut Öztop, Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Türkoğlu, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş, Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger ve Başbakan Yardımcısı Dr. Cevdet Yılmaz, konuşma yaptı. Yılmaz gerçekleştirdiği konuşmada, kalkınmak için ajanslarla beraber diğer kurumlara da önemli görevler düştüğünü belirterek, kalkınmanın 4 bileşeni olan ekonomi, sosyal yapı, çevre ve yönetişim unsurları hakkında bilgi paylaştı. Konferansın kalkınma alanında önemli bir paylaşıma vesile olacağını belirten Yılmaz, organizasyon için Fırat Kalkınma Ajansı ve Bingöl Üniversitesine teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden 3. Bölgesel Kalkınma Konferansı Bingöl’de Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 18 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 3. Bölgesel Kalkınma Konferansı Bingöl’de Başladı haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:23
  • Guneş
   07:03
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:50
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı