« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"3 bin satranççı İstanbul'da olacak"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Eskişehir, çok sayıda genç insanımızın varlığıyla bakanlığımızın faaliyet ve ilgi alanları içinde gerçekten önemli bir ağırlık merkezini teşkil ediyor” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kılıç, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere geldiği Eskişehir'de Vali Kadir Koçdemir'i makamında ziyaret etti. Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Eskişehir'in Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yatırımları arasında önemli yer tuttuğunu söyledi.

Eskişehir'de önemli adımlar atmayı hedeflediklerini ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:
“Eskişehir çok sayıda genç insanımızın varlığıyla, Bakanlığımızın faaliyet ve ilgi alanları içinde gerçekten önemli bir ağırlık merkezini teşkil ediyor. Lisanslı sporcu sayısını Eskişehir gibi genç bir şehirde daha iyi noktalara çıkarmaya çalışıyoruz. Yeni spor yatırımlarının hayata geçmesiyle Eskişehir'deki gençlerin spor alanlarıyla, spor faaliyetleriyle daha fazla buluşmasına yönelik önemli inisiyatifleri kullanabilme imkanını yakalayacağız.”

Kılıç, Eskişehir'de sadece spor alanında değil, yüksek öğrenime yönelik yurtlar anlamında da önemli adımlar atma gayreti içinde olduklarını belirterek, “2012 yatırım programları kapsamında Eskişehir'e bin 500 kişilik yeni bir yurt inşaatının yapımına başlamayı hedefliyoruz. Bu bakımdan Eskişehir barınma imkanları açısından bir adım daha ileriye gidecek. Bildiğiniz gibi 2009 yılında Eskişehir'de 1000 kişilik yeni bir yurdu hizmete sokmuştuk. Fakat Eskişehir, üniversite kontenjanının fazla olması yönüyle adeta her yatırım programında yeni bir yurt inşaatını hak ediyor” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Koçdemir, Bakan Kılıç'a lületaşından yapılmış satranç takımı hediye etti. Kılıç, hediye takdimi sırasında, “Satranç sadece zeka oyunu değil, aynı zamanda bir spordur. 2012 yılında Türkiye'de Dünya Satranç Olimpiyatı yapılacak. İstanbul'da yapılacak olimpiyata, 3 bin satranç sporcusu katılacak” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz