SİNOP HABERLERİ

3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı

IHA
27.10.2015 - 15:38Son Güncelleme :

SİNOP HÜKÜMET KONAĞI ÖNÜNDE VATANDAŞLARA DAĞITILMAK ÜZERE SİNOP E TİPİ KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMLARI MÜDÜRLÜĞÜ VE PERSONELLERİ TARAFINDAN MUHARREM AYI AŞURE ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ.

IHA

Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüğü tarafından 3 bin kişiye aşure dağıtıldı.
Sinop Hükümet Konağı önünde vatandaşlara dağıtılmak üzere Sinop E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumları Müdürlüğü ve personelleri tarafından Muharrem Ayı Aşure Şenliği düzenlendi. Şenliğe Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı J. Alb. Şefaattin Serten, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Sinop Barosu Başkanı Av. Hicran Kandemir, Sinop İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner ve birçok vatandaş katıldı.
Başsavcı Ozan Kaya etkinlikte yaptığı konuşmada, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ve muhabbet ayı olduğunu belirtti. Kaya, "Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlarımıza adliyemizin güler yüzünü göstermek açısından Ceza İnfaz Kurumumuzun destekleriyle aşure günü tertip ettik. Birlik ve beraberlik için bütün güzelliklerin birlikte paylaşılması adına 3 bin kişilik aşure dağıttık” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden 3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 3 Bin Kişiye Aşure Dağıtıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı