« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 bin kişi adayı tam tur koştu

Bu yıl 3.’cüsü düzenlenen New Balance Büyükada Koşusu Büyükada’da 3 bine yakın kişinin katılımıyla gerçekleşti. Profesyonel ve amatör sporcular, 11,2 kilometrelik parkuru kat ederek tam tur yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milli Atlet Oktay Güneş’in eşliğinde ısınma hareketleriyle başlayan koşu, 10.00’da başladı. Atatürk Meydanı’nda toplanan sporcular, Nizam Mahallesi istikametine doğru start aldı ve büyük tur tamamlanarak tekrar Mehmet Bölük Parkı’nda son buldu.
3 bin kişi adayı tam tur koştu
Büyükada’nın eğimli parkurunda geçen koşuda, erkeklerde 36 dakika 13 saniye Mestan Turhan birinci, 38 dakika 24 saniyeyle Umuthan Uyan ikinci ve 39 dakika 8 saniyeyle Rıdvan Alper Afacan üçüncü oldu.

Kadınlarda ise 44 dakika 38 saniye ile Nursel Yıldız birinci, 51 dakika 4 saniye ile Neval Yaşar ikinci, Sezen Öktem ise 51 dakika 56 saniyelik derecesiyle üçüncülüğü elde etti. Erkeklere madalyasını Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, kadınlara ise CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın takdim etti.
3 bin kişi adayı tam tur koştu
ADA ESNAFI VE SOSYAL MEDYA #koşanbilir DEDİ
35-79 yaş arası tüm kategorilerde de sporcular madalyalarını aldı, dereceye giren sporcular kürsüye çıktı. Bunun yanı sıra, tüm katılımcılar anı madalyalarına koşu bitiminde sahip oldular. Sporcuların aileleriyle katıldıkları koşu, renkli görüntülere de sahne oldu.

Koşanlara destek olan seyirciler en az sporcular kadar büyük bir heyecanla bitiş çizgisinde beklediler. Büyükada halkı da koşucuların yanındaydı. Ada esnafı hazırladıkları eğlenceli ve #koşanbilir hashtag’li pankartlarıyla koşuculara destek verdi. Sosyal medyayı da harekete geçiren koşudan fotoğraflar, #koşanbilir hashtag’i ile paylaşıldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler