Gündem Haberleri

GÜNDEM

  3 aylık Berat kendi kendine iyileşmezse ölecek

  Yüksel MENEKŞE/TURHAL (Tokat), (DHA)
  25 Şubat 2011 - 20:19Son Güncelleme : 25 Şubat 2011 - 20:19

  TOKAT’ın Turhal İlçesi’nde 3 ay önce dünyaya gelen İlknur ve Mustafa Kaynarpınar çiftinin bebekleri Berat Muhammet’in soluk borusu gelişmediği için beslenmesinde sorun oluyor, sık sık nefesi kesiliyor. Bebeğin babası Mustafa Kaynarpınar, "Doktarlar cerrahi müdahale yapamadıklarını ve bebeğin kendiliğinden iyileşmesini bekleyeceklerini söylediler. Bu şekilde beklemek çok acı veriyor" dedi

  Turhal’da PTT’de memur olarak çalışan 33 yaşındaki Mustafa Kaynarpınar ve eşi İlknur’un 3 ay önce ikinci çocukları dünyaya geldi. Berat Muhammet adını verdikleri bebeğin solunum ve beslenirken nefesinin kesildiğini fark eden çift çocuklarını hastaneye götürdü. Tokat Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkikler sonucu bebeğin soluk borusunun gelişmediği ve tedavinin mümkün olmadığı söylendi.

  Tedavi umuduyla bebeklerini Ankara Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götüren Kaynarpınar çifti buradan da bir sonuç alamadı. Doktorların, ’Cerrahi müdahale mümkün değil. Ancak bebeğin soluk borusunun kendi kendine gelişmesini bekleyeceğiz’ dediklerini belirten Mustafa Kaynarpınar, "Soluk borusunun kıkırdaklaşması gerekirken, bebeğimizinki et parçası olarak kalmış. Yediklerinin akciğerine kaçmasını önleyen kapak çok küçük kalmış. Yedikleri akciğerine kaçıyor ve enfeksiyona neden oluyor. Bunun da çocuğun ölümüne sebep olabileceği söylendi. Biz gittiğimiz hastanelerde bunun tedavi edilemeyeceğini öğrendik. Sesimizi duyurmak istiyoruz, çünkü bebeğimizin hastalığına çare olabilecek birileri varsa çok mutlu olacağız" dedi.

  Anne İlknur Kaynarpınar ise çocuğun sık sık nefesinin kesildiğini ve çok korktuğunu söyleyerek, "Beslenmesinde sıkıntıların yanı sıra nefesi de kesiliyor. Geceleri uyku uyuyamıyorum çocuğuma bişey olacak diye. 3 ay içerisinde defalarca nefesi kesildi. Çare arıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı