« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3. ayak yarın

Dünyanın en iyi yelkencilerin yarıştığı kategorilerden biri olan Farr 40 Açık Avrupa Şampiyonası'nın 3. ayağı yarın İstanbul'da başlayacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bu yıl 12.'si düzenlenen, ilk ayağı İtalya Punta Ala'da, 2. ayağı İtalya Porta Cervo'da gerçekleştirilen şampiyonanın 3. ve 4. ayaklarının yanı sıra, Avrupa Şampiyonası da İstanbul'da yapılacak.

Organizasyonla ilgili olarak Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre, Marmara Yelken Kulübü-UNO İcra Kurulu Başkanı Levent Özonur ve organizasyon sorumlusu Geoff Stagg, Ataköy Marina'da basın toplantısı düzenledi.

Federasyon başkanı Nazlı İmre, Türkiye'de yapılan bu tür uluslararası organizasyonların ileride artacağına inandığını kaydederek, İstanbul'un bu tür yarışmalar için cazip olduğunu söyledi.

Marmara Yelken Kulübü-UNO İcra Komitesi Başkanı Özonur ise, 8-11 Ekim tarihlerinde şampiyonanın 3. ayağının, 13-16 Ekim tarihleri arasında da şampiyonanın 4. ayağı ile birlikte Avrupa Şampiyonası'nın yapılacağını söyledi.
Yarışı daha fazla tekneyle yapmayı planladıklarını anlatan Stagg da, dünyadaki ekonomik sorun nedeniyle bazı teknelerin şampiyonaya katılamadığını bildirdi.

Bu arada, yarışlarda genç yelkencilerin misafir olarak teknelerde parkuru tamamlayacakları açıklandı.

8 yat katılacak

Yarın Dolmabahçe açıklarından saat 11.00'de başlayacak İstanbul Boğazı yarışında, Anadoluhisarı ve Çırağan'dan geçecek tekneler, Kuruçeşme'de finişe girecekler.

Şampiyona puan verecek yarışlar ise 9 Ekim Pazar gününden itibaren başlayacak ve Ataköy Marina'dan saat 12.00'de start alacak.

Yarışa katılacak 8 tekne şöyle:
“Fiamma” (İtalya), “Enfant Terrible” (İtalya), “Charisma” (Monako), “Struntje Light” (Almanya), “Transfusion” (Avustralya), “Barking Mad” (ABD), “Provezza 8” (Türkiye), “Asteriks-UNO (Türkiye)

Bunları da Beğenebilirsiniz