« Hürriyet.com.tr
MENÜ

3 ay süreniz var

"Futbolcular, kaderlerini kendileri belirleyecek. Takım içinde kalite uçurumu var. Bir oyuncum olmadığı zaman yerine koyacak aynı performansta adamım yok. Çıkış yapmalarını beklediğim futbolcular beni hayal kırıklığına uğrattı."

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, Antalya kampını değerlendirdiği basın toplantısında, futbolcularına önemli mesajlar gönderdi. Takım içinde ’kalite uçurumu’ olduğunu vurgulayan ve bazı oyuncuların yetersiz kaldığını ifade eden Daum, sözleşmeleri sezon sonunda sona erecek futbolcularına "Kendinizi göstermeniz için üç ay süreniz var" uyarısını yaptı. Daum, takımın kamp yaptığı Limak Arcadia Otel’de dün sabah düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

"Çok kapsamlı ve başarılı bir kamp dönemini geride bıraktık. Otel, hava koşulları ve tesisler mükemmeldi. Yoğun ve yorucu program takımın havasını bozmadı. Bunda yardımcım Ronald Koch’un önemli katkısı vardı. Ufak tefek aksaklıklar oldu. Bunları da önümüzdeki günlerde düzene sokacağız. Bu tip yoğun program olan dönemlerde en önemli endişe sakatlıklardır. Kemal ve Kerim’in hafif sakatlıkları dışında korkulan bir şey olmadı.

Üç hazırlık maçı oynadık, sadece sonuçlardan memnunum. Takım içinde belirli bir kalite uçurumu var. Aynı düzeyde oyuncu sıkıntısı çekiyoruz. Performansında çıkış beklediğim bazı oyuncular beni hayal kırıklığına uğrattı.
İsterdim ki, bazı oyuncularım beni zor durumda bıraksın; onları başarılı çıkışlarından dolayı oynatmak zorunda kalayım. Ama böyle olmadı.

Şu anda Gençlerbirliği ile oynayacağımız maçta kimi oynatacağımı düşünür hale geldim. Bildiğim bir şey hazırlık maçları ile puan maçları arasında fark vardır. Umarım futbolcularım bunun bilincinde olurlar ve Gençlerbirliği karşılaşmasında buradakinden daha farklı performans ortaya koyarlar.

Bir oyuncum sakatlanır ya da ceza alırsa yerine koyacak aynı performansta oyuncu bulamıyorum. İkinci yarı sakat veya cezalı oyuncumuz olursa işimiz çok zor olacak. Orta vadede takımda aynı kalitede 16-17 oyuncuyu bulundurmayı hedefliyorum. Uzun vadedeki hedefim ise her mevkide iki kaliteli oyuncuya sahip olmak.

Futbolcular kendi kaderlerini kendileri belirleyecek. Takımda sezon sonunda sözleşmesi sona erecek oyuncular var. Onların takımda kalması performanslarına bağlı. Üç ay süreleri var. Sezon sonunda tüm oyuncularımla görüşeceğim. Sadece Fenerbahçe forması giymek yeterli olmamalı. Hakkını da vermelisin. Yönetimle aynı dili konuşuyoruz. Takıma yararlı oyuncu bulursak transfer ederiz. Futbolcu arayışımız yok diyemem."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz