Ege Haberleri

EGE

  3 adaylı seçim heyecanı

  HÜRRİYET / İZMİR
  05 Haziran 2013 - 00:00Son Güncelleme : 04 Haziran 2013 - 16:51

  İZMİR iş dünyasının önde gelen kuruluşlarından İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği (İZSİAD) bugün sandık başına gidiyor. 3 adayın yarışacağı seçime, adaylar iddialı giriyor.

   

  Hasan Küçükkurt, Betül Elmasoğlu ve Kenan Aksoy’un liste oluşturduğu seçimli genel kurul bugün saat 16.00’da Hilton Oteli’nde yapılacak. Seçim öncesi üyelerine son mesajlarını veren üç aday da iddialı konuşurken, 290 dernek üyesinin oy kullanacağı öğrenildi.

  Yönetimin onayı ile

  Ayhan Baran’ın yönetim kurulu başkanlığını bırakacağını açıklamasının ardından yönetimdeki 14 arkadaşının onayı ile yola çıktığını belirten Hasan Küçükkurt, üç adaylı seçimi “demokrasinin gereği” olarak nitelendirdi. Hedeflerinin çok sesli bir İZSİAD olduğunu da vurgulayan Küçükkurt, çok adaylı bir yarışın derneğin lehine olduğunu ifade etti. Küçükkurt, “Bu demokrasinin gereği. İZSİAD tarihinde ilk kez çok adaylı bir seçime gidiyoruz. Daha önceki genel kurullar tek liste olduğu için şaşalı olmuyordu. Bu seçimde herkesi aradık, dokunmadığımız üye yok. Hedefimiz çok sesli bir İZSİAD. Ben değil, biz değil hepimiz. Seçilsek de seçilmesek de İZSİAD’lıyız. Seçilene destek olacağız, omuz vereceğiz” diye konuştu. Yönetim kurulunda Cengiz Yavaş, Erol Diren, Hayati Ertuğrul, Hayrettin Kayaönü, Nesrin Serin, Ahmet Baştuğ, Christopher Dologh, Mukaddes Çelik, Dilara Sezgin, Hüseyin Yılmaz, Cemalettin Tekgezen’in yer alıyor.

  Çıtayı yükseltme hedefi

  Adaylardan Betül Elmasoğlu da geçen zaman içinde kurumsallaşması için büyük emek harcanan İZSİAD’da çıtayı daha da yükseğe taşımak istediklerini, dernekte üç adaylı seçimin rahatsızlık yaratmadığını kaydetti.

  Üyelerin hür iradeleriyle oy kullanmalarını isteyen Elmasoğlu, “Kimse siyasi çıkar peşinde değil. Kim İzmir ve Ege’ye katkı sağlayacak vizyona sahipse, derneği bir yere taşıyacaksa o başkan olsun. Ben İZSİAD’a 6 yıl emek verdim. 2 sene başkan yardımcılığı yaptım. Derneği daha iyi yerlerde görmek istiyorum” dedi.

  Elmasoğlu, bir kadın olarak da dernek için elinden geleni yapacağının altını çizerek, TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Eşbaşkanlığı görevini hatırlattı, İZSİAD’da girişimciliğin önünü açacaklarını ifade etti. Elmasoğlu’nun ekibinde Nilhan Tunç, İsmail Kazcıoğlu, Yıldız Sınmaz Uzgan, Saniye Fıçı, Şebnem Korkut, Süleyman Zemin yer alıyor.

  Makam değil bayrak yarışı

  Adaylardan Kenan Aksoy ise son 3 yıldır derneğin kan kaybettiğini, gücünü yeterince ortaya koyamadığını belirtirken, şeffaf yönetim sözü verdi. Aksoy, iş dünyası ve ekonomi gündemine yön verecek çalışmalar yapacaklarını dile getirerek üye firmaların sektörel bazdaki yardımlaşmalarını çoğaltmak istediklerini kaydetti. Üyelere de çağrı yapan Aksoy, “Elbette her seçim sürecinde rekabet olur, yarış olur. Ama şunu aklımızdan çıkarmayalım. İZSİAD seçimi makam kapma yarışı değil, camiamıza ve ülkemize hizmet yolunda bayrak yarışıdır. Makamlar gelip geçicidir. Türk özel sektörünün asli temsilcileri olacak, sorunlar karşısında fikir üretip, projeye dönüştürerek somut adımlar atan yaklaşımlar sergileyecek bir yönetim seçilecek” dedi.


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı