Gündem Haberleri

  3.5 yaşındaki çocuğa kreşte dayak iddiası

  Murat YAYIN/ MALKARA(Tekirdağ),(DHA)
  11.12.2014 - 16:00 | Son Güncelleme:

  TEKİRDAĞ’ın Malkara İlçesi’nde Turgay ve Nurcan Pösteki çiftinin 3.5 yaşındaki kızlarına özel kreşteki öğretmeni Z.T.’nin şiddet uyguladığı iddiaları üzerine adli ve idari soruşturma başlatıldı. Turgay Pösteki, kızının göbeğinde morluklar olduğunu anlatarak, "Altına kaçırdığı için öğretmeni tarafından şiddet uygulanmış. Hastaneden rapor alarak öğretmeni şikayet ettik" dedi.

  Malkara İlçesi’nde muhasebeci 40 yaşındaki Turgay ve 37 yaşındaki eşi Nurcan Pösteki, gündüz çocuklarına bakması için Camiatik Mahallesi’ndeki özel bir kreşe bıraktı. Geçen 1 Aralık akşamı kreşten kızını alıp evlerine gelen anne Nurcan Pösteki, üstünü değiştirirken göbeğinde morluklar fark etti.

  "HAVLU PEÇETE İLE SİLERKEN OLDU"

  Bunun üzerine durumu eşine anlattı. Kızı İ.’nin altına kaçırdığı için öğretmenin dövdüğünü söyleyen anne Pösteki, kreş öğretmeni Z.T.’yi arayıp olayı sorduğunda, dövmediğini ve havlu peçete ile sildiği sırada olduğun cevabını verdi. Öğretmenin açıklamasıyla tatmin olmayan Turgay ve Nurcan Pösteki çifti, 3.5 yaşındaki kızlarını alarak Malkara Devlet Hastanesi’nde muayene ettirip ’Darp raporu’ aldı. Aile raporla birlikte Malkara Kaymakamlığı’na, Cumhuriyet Savcılığı ve Aile Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’ne öğretmen hakkında şikayette bulundu.

  BABA: HESABINI SORACAĞIM

  Kreş öğretmenin kızına uyguladığı şiddete anlam veremediğini ve hesabını hukuken soracağını ifaden eden Turgay Pösteki, şöyle dedi: "Eşim kızımı aldıktan sonra göbeğindeki morlukları fark edince şiddet uygulandığını anladık. Kreşte kızım altına kaçırmış öğretmeni de ona şiddet uygulamış. Kızımla hastaneye gidip rapor aldık ve fiziksel bir müdahale olduğunu öğrendik.

  Teninde göbeğinin alt kısmında bariz derecede morluklar var. Akşam polis tarafından rapor tutuluyor. Rapor neticesinde olay savcılık aşamasında kurum ve öğretmeni dava etmiş durumdayız. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne, Tekirdağ Valiliği’ne, Malkara Kaymakamlığı’na gerekli başvuruları yaptık. Aile ve Sosyal Politikalardan kurum için inceleme başlatıldı. 3.5 yaşındaki bir çocuğa bu muamelenin yapılmasına kimin yüreği dayanır. ’3.5 yaşındaki çocuk altını ıslattı’ diye ceza olarak tutup darp etmek insanlık değildir. Öğretmenliğe kutsal mesleğe bu davranış yakışmamaktadır. Bu mesleğe ihanettir. Ben 3.5 yaşındaki kızımı devlete, devletin yetki verdiği kuruma ve devletin yetki verdiği öğretmene emanet ediyorum."

  SORUŞTURMA AÇILDI

  Turgay ve Nurcan Pösteki’nin şikayeti üzerine özel kreş, yetkilileri ve öğretmen Z.T. hakkında, adli ve idari soruşturma başlatıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı