« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"3-5 gün içinde transfer yapacağız"

Yeni sezon hazırlıklarını Hollanda'nın Arnhem kenti yakınlarındaki Doorwerth kasabasında sürdüren Süper Toto Süper Lig'in yeni ekibi Elazığspor'un Teknik Direktörü Bülent Uygun, kampın çok iyi geçtiğini belirterek, ligde kalıcı olacak bir takım oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Yaptıkları hazırlık maçlarında eksiklerini görüp, bunları gidermeye çalıştıklarını ifade eden Uygun, Hollanda'daki kampın ardından Ankara'da düzenlenecek Türkiye Spor Yazarları Derneği turnuvasına katılacaklarını hatırlatarak, “Orada da eksiklerimizi görüp lige kadar tam anlamıyla hazır olacağız. Hollanda kampı gayet güzel geçti. Ortam güzel, saha güzel, şartlar çok güzel, o yüzden mutluyuz. Bu süreci iyi değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Stadımız daha bitmedi. Saha ve tesislerimizin sıkıntılarını yaşıyoruz. Onlar da hazır olduğunda, ligde daha hazır bir Elazığspor'u inşallah göreceğiz” diye konuştu.

Kaliteli transferler yaptıklarını, bir sol bek ve bir santrafor daha almayı plandıklarını ve bu transferlerin bir kaç gün içinde biteceğini tahmin ettiğini kaydeden Uygun, “Önümüzdeki 3-5 gün içinde bu trasferleri bitireceğimizi tahmin ediyorum. Ondan sonra da 23-24 kişilik kamp kadrosunu yönetime verip, o arkadaşlarla birlikte yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Elazığspor'un borç sorununa da değinen Bülent Uygun, 14 milyon TL'lik bir bütçeyle transfer yaptıklarına dikkati çekerek şöyle konuştu: “Tabii yeni çıkan takımların genelde 3 tanesinin 2'si hep küme düşmüş bu ligde. Bizim de malum bir 30 milyonluk borcumuz vardı. 14 milyonluk bir bütçe ile transfer yapmaya çalıştık. Gayet iyi, kaliteli futbolcular aldığımızı düşünüyorum. Bu futbolcularla birlikte iyi bir kaynaşma sonrasında, takım olduktan sonra ligde kalıcı olan bir Elazığspor'u sevenlerimizin de destğiyle inşallah sağlayacağız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz