« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"2'nci Yalova Uluslararası Bisiklet Festivali"

Türkiye ile 3 Balkan ülkesinden yaklaşık 450 sporcunun katıldığı festival, Yalova Belediye Başkanı Koçal'ın da katıldığı şehir turuyla tamamlandı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Yalova'da dün başlayan "2'nci Uluslararası Bisiklet Festivali", şehir turuyla sona erdi. Yalova Belediyesi ile Yalova Perşembe Akşamı Bisikletçileri Derneğinin düzenlediği festival kapsamında Türkiye'nin 18 ilinden 400'den fazla bisikletçi ile Makedonya, Bulgaristan ve Yunanistan'dan yaklaşık 20 sporcu, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

Belediye Başkanı Yakup Bilgin Koçal, belediye personeline, tura katılabilmeleri için birer bisiklet dağıtıldıktan sonra yaptığı konuşmada, festivalin güzel bir şekilde geçtiğini söyledi. Koçal, "Bir Bisiklet Kenti Yalova" sloganı ve hedefi doğrultusunda düzenledikleri festivale katılanlara teşekkür etti. Daha sonra, Koçal, eşi Suna Koçal, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cengiz Mete, AK Parti İl Başkanı Mustafa Pehlivan ile bisikletçiler, şehir turu çerçevesinde işlek caddelerde pedal çevirerek, festivalin son etkinliğini gerçekleştirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz