« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"2'nci Yalova Uluslararası Bisiklet Festivali"

Yalova'da bu yıl ikincisi düzenlenen "Uluslararası Bisiklet Festivali", Türkiye dahil 4 ülkeden yaklaşık 450 sporcunun katılımıyla başladı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Kent merkezindeki toplanma alanında düzenlenen törende konuşan Yalova Perşembe Akşamı Bisikletçileri Derneği (PAB-DER) Başkanı Özlem Akyüz Bayrı, organizasyona beklediklerinden daha fazla ilgi olduğunu söyledi. Bu etkinlikle Yalova'nın doğasını hem Türkiye'ye hem de dünyaya tanıtmak istediklerini dile getiren Bayrı, şöyle konuştu:

"İkinci kez Yalova'da bisiklet festivalinde bir aradayız. Bu yıl daha kalabalığız. Balkanlardan gelen konuklarımızla 18 kentten 400'ü aşkın bisiklet sevdalısıyız. Yeşilin ve mavinin iç içe olduğu şirin kentimizde sizi konuk etmekten gurur duyuyoruz. Belediyemizin destekleriyle giderek artan bisiklet yollarımızı, bisikletlerle doldurmak istiyoruz. 'Bisiklet kenti Yalova' olarak anılmak istiyoruz. Türkiye'de de artık bisiklet kentlerinin var olabileceğine inanıyoruz. Zamanımız, ömür törpüsü trafik keşmekeşinde araç kuyruklarında harcanmayacak kadar değerli. Sıfır trafiğin, temiz çevrenin, sağlıklı yaşamın, özgürlüğün, yeni keşiflerin, sosyalleşmenin çözümü bisiklette. 'Yaşasın bisiklet' diyorum."

Daha sonra, Makedonya'nın Ohri, Bulgaristan'ın Smolyan, Yunanistan'ın Gümülcine kentlerinden yaklaşık 20 bisikletçinin yanı sıra Türkiye'nin 18 ilinden 450'ye yakın bisikletçi, Teşvikiye'deki Erikli Şelalesi'ne kadar 66 kilometre pedal çevirdi.
Festival, yarın geçilecek etapla tamamlanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler