Gündem Haberleri

GÜNDEM

  2B'ye kurban gitmesin

  Hürriyet İnternet
  08 Temmuz 2007 - 02:00Son Güncelleme : 08 Temmuz 2007 - 08:57

  Yakılacak dedi yaktılar

  /images/100/0x0/55eb16fbf018fbb8f8aa5c76
  bodrumdahayat internet sitesi yazarı araştırmacı Erkan Ayral, sitede yer alan "Ormanlar neden yanıyor?" başlıklı yazısında düşündürücü iddialarda bulundu.

  Bodrum yangını daha önceden yazısında ihbar eden Ayral, Bodrum yangınların % 90'ının hep Doğal SİT alanı ilan edilmiş bölgelerde ve aynı anda 8-10 yerde birden başladığını belirtti.

  Daha önce de bölgede çok sayıda yangın çıktığını ve yanan arazilerin ağaçlandırılarak özel kişilere satıldığını anlatan Ayral, bu alanların şehir gelişme bölgeleri olarak tescil edildiğini ve bu durumun kimseyi rahatsız etmediğini söylüyor...

  Ayral'ın yazısını okumak için tıklayın...

  Bodrum'da dün yol kenarından başlayıp kısa sürede büyüyen ve 400 hektarlık alanda etkili olan yangında 50 hektarlık kızılçam ormanı ile 350 hektarlık orman alanı yok oldu.

  22 Temmuz'da yapılacak genel seçimler öncesinde, daha önce AK Parti'nin Meclis'ten geçirmeye çalıştığı ancak Cumhurbaşkanı Sezer'den iki kez dönen 2B yasası, bu kez sürpriz bir şekilde CHP'nin seçim beyannamesinde yer aldı. Orman kadastrosuna yeni düzenlemeler getiren tasarıyla ilgili olarak CHP Lideri Deniz Baykal'ın "Biz bu arazileri gerçek hak sahibine (çiftçiye, orman köylüsüne ve gecekondu sahibine) tarımsal niteliğini koruyarak vereceğiz" sözleri çok konuşuldu.

  Bodrum'da yangından zarar gören ormanlık alan bölgenin tek ormanlık alanı. Rantçıların iştahını kabartan bu araziyi de kaybetmemek için hurriyet.com.tr olarak "Yakılan ormana sahip çakın" kampanyası başlatıyoruz. 

  Yanan her ağacın takipçisi olacağız. Siz de  kampanyamıza destek verin. Ormanlaramız rant uğruna yakılmasın. Yanan her ağacın yerine yenileri dikilsin. Burası da inşaat alanlarına dönüşmesin...  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı