ÇANAKKALE HABERLERİ

29 Şubat'ta evlendirme daireleri boş kaldı

AA / Ekip
29.02.2016 - 15:57Son Güncelleme :

- Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik ve Yalova'daki nikah dairelerinde, diğer günlere oranla nikah sayısında büyük düşüş yaşandı

29 Şubatta evlendirme daireleri boş kaldı
AA / Ekip

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Bilecik ve Yalova'daki nikah dairelerinde bugün için ortalamaların çok altında nikah tarihi alındı. Çiftlerin evlilik yıl dönümlerini 4 yılda bir kutlamak istememeleri yüzünden 29 Şubat'ı tercih etmemeleri, nikah dairelerini boşalttı.

Bugün Bursa'nın merkez Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinde toplam 22, Balıkesir'de 4, Yalova'da 2, Çanakkale'de 1 çift yaşamlarını birleştirecek. Bilecik'te ise nikah dairesine bugün için hiç başvuru yapılmadı.

- Evlilik yıl dönümünü 4 yılda bir kutlayacaklar

Bu arada, Kader Bayram ile nişanlısı Cüneyt Kölge, Bursa Osmangazi Belediyesi evlendirme dairesinde kıyılan nikahla yaşamlarını birleştirdi.

Evlilik yıl dönümlerinin 4 yılda bir geleceğini belirten Damat Kölge, evlilik tarihini özellikle seçmediklerini, tamamen bir tesadüf olduğunu söyledi.

Kölge, erkekler tarafından bakıldığında böyle bir tarihte evlenmenin avantajlı olduğunu ifade ederek, "Bu tarihte nikahımızın kıyılması planlanmış bir şey değildi. Tamamen tesadüf. Artık aramızda anlaşarak evlilik yıl dönümlerimizi bir gün önce, 28 Şubat'ta kutlayacağız" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden 29 Şubat'ta evlendirme daireleri boş kaldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 29 Şubat'ta evlendirme daireleri boş kaldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı