Dünya Haberleri

DÜNYA

  29 Ekim'de Beyaz Saray'a davetli

  Hürriyet Haber
  27 Ekim 2008 - 00:19Son Güncelleme : 27 Ekim 2008 - 11:06

  Irak'ın kuzeyindeki bölgesel yönetimin lideri Barzani, 29 Ekim'de Beyaz Saray'da ABD Başkanı Bush'la görüşmek üzere yarın Washington'a gidiyor.

  Bölgesel yönetimin yetkilisi Fuad Hüseyin, "Mesud Barzani'nin, Bush'un çağrısı üzerine Irak'la ilgili görüş alışverişinde bulunmak için ABD'ye gideceğini" belirtti.

  Hüseyin, "Barzani'nin, Amerikan yönetimiyle görüşeceği bir dizi düşüncesi olduğunu" kaydetti.

  ABD Dışişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, Barzani'nin ABD'deki resmi temasları salı günü Dışişleri Bakanı Condoleeza Rice ile yapacağı görüşme ile başlıyor.

  Barzani'nin Washington'da bulunan Demokrat Parti başkan adyı Barack Obama'nın ve Cumhuriyetçilerin adayı John McCain'nin dış politika danışmanları ile de görüşme ihtimalinin bulunduğu belirtildi.

  29 Ekimde Beyaz Saraya davetli

  Bush 25 Ekim 2005'te de Barzani'yi Beyaz Saray'da ağırlamıştı.  Bir düşünce kuruluşunda konuşma yapması da beklenen Barzani daha sonra ülkede Kürt nüfusun ağırlıklı olarak yaşadığı Kuzey Carolina ve Tennessee gibi eyaletleri ziyaret edecek. Barzani'nin seçimi de ABD de takip edeceği belirtildi.

  Barzani ile aynı tarihlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dış Politika Başdanışmanı Dr. Ahmed Davutoğlu da Washington'da olacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı