29 Ekim tatili kaç gün ? 30 Ekim ve 2 Kasım'da okullar tatil mi?

Hürriyet Haber
26.10.2015 - 09:43 | Son Güncelleme: 26.10.2015 - 09:53

29 Ekim'in Cumhuriyet Bayramı olması sebebiyle perşembe ve cuma günü okullar tatil edildi. Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Nabi Avcı, 2 Kasım'da okulları tatil etti mi?

29 Ekim ve 30 Ekim'de okullar tatil edildi. Peki, 1 Kasım Genel Seçimlerinden sonra, 2 Kasım günü okullar tatil edilecek mi? 

30 EKİM CUMA OKULLAR TATİL Mİ?

Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Başbakan Davutoğlu'nun, 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari izinli sayılmalarına ilişkin genelgeyi imzaladığı bildirildi.

Genelgede, kurum yöneticilerinin gerekli asgari personeli görev başında bulunduracağı belirtildi.
29 Ekim tatili kaç gün  30 Ekim ve 2 Kasımda okullar tatil mi

2 KASIM'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, 30 Ekim Cuma günü ve 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil olduğunu açıkladı.
Bakan Avcı, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde bulunan Sücaaddin Veli Türbesi’nde Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Avcı, öğretmenlerin tatil günlerinde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış ve ek ders vesaire diğer sorumluluklarını da yerine getirmiş sayılacağına dikkat çekti.

“Başbakanlık Genelgesi ile biliyorsunuz 30 Ekim Cuma günü bütün memurlar idari izinli sayılıyorlar” diyen Bakan Avcı, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla bizde zaten seçimlerden sonra biliyorsunuz seçimi izleyen gün okullarımızdaki temizlik ve gerekli düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen gün de okullarımızı tatil ediyorduk. Dolayısıyla bu yıl, Başbakanlık Genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca tüm milli eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerinin telafisi için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 2 gün yani, 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı