Gündem Haberleri

  29 Ekim’de Yalova’da olun

  Süheyla GÖZDERELİLER / DHA
  01.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Atatürk için Yalova’nın özel bir yeri olduğunu söyleyen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Parti rozetlerini çıkaralım. CHP, MHP, DSP, DP, İP, SP, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sevdalı, ülkesini seven, ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanan diğer siyasi partilerle birlikte ortak bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması yaparak, Atatürk Anıtı’na birlikte çelenk koyalım” dedi.

  CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, AK Parti dışındaki siyasi parti liderlerine 29 Ekim’de Yalova’da buluşma çağrısı yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin de, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının 2 yıldır iptal edildiğini belirterek, “Gelecek yıl umarız karın ağrısı gerekçe olmaz” dedi. Atatürk için Yalova’nın özel bir yeri olduğunu, birkaç kez gelip kaldığı bu kent için, “Yalova benim kentimdir” dediğini belirten İnce, 29 Ekim’de AK Parti dışındaki siyasi partilerin Türkiye’ye örnek bir adım atarak Yalova’da buluşmasını önerdi. “Siyasi parti rozeti ve bayrağı taşımadan Yalova’daki siyasi partilerin il başkanlarına sesleniyorum” diyen İnce şöyle devam etti: “CHP, MHP, DSP, DP, İP, SP, Atatürk’e ve Cumhuriyet’e sevdalı, ülkesini seven, ülkenin bölünmez bütünlüğüne inanan diğer siyasi partilerle birlikte ortak bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması yaparak, Atatürk Anıtı’na birlikte çelenk koyalım. Bu girişimin bütün Türkiye’ye örnek olmasını istiyorum. Ve ben de CHP rozetini çıkartarak, sadece milletvekili rozetiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılacağım. Atatürk’ün kenti Yalova’dan Atamıza ve cumhuriyetimize olan bağlılığımızı partiler üstü bir şekilde tüm ülkeye gösterelim. 29 Ekim kutlamalarında siyasi partilerin ön plana çıkmaması gerekir. Milli bayramlar partiler üstü bir şekilde kutlanacak.”

  Gelecek yıl da karın ağırmasın

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının 2 yıldır iptal edildiğini belirterek, İzmir’de düzenlediği basın toplantısında şu tepkiyi gösterdi: “Türkiye ilginç siyasi uygulamalarla karşı karşıya. Geçen yıl deprem gerekçe gösterilerek Zafer Bayramı etkinlikleri rafa kaldırıldı. Bu yıl Cumhurbaşkanı’nın kulaklarında ortaya çıkan rahatsızlık nedeniyle kutlanamadı. Gelecek yıl umarız karın ağrısı gerekçe olmaz. İktidar kendi ütopyasını kabul ettirme çabası içinde. Her gün sistemden bir tuğla çekerek sistemin ana sütunlarını çökertme çabası içindeler.”

  Hepimiz Zübeyde’yiz

  ATATÜRK Kadınları Platformu, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında İzmir’in Seferihisar ilçesinde etkinlik düzenledi. İzmir ve ilçe merkezinden otobüslerle Sığacık’a gelen kadınlar, “Hepimiz Zübeyde Hanımız” adı verilen etkinlikte ellerindeki bayraklarla yürüyüşe geçti. Yürüyüşte, platform üyeleri tarafından günler öncesinden kırmızı karanfillerle hazırlanan 12X1.5 metre boyutlarında, Atatürk yazılı çelenk vinç yardımıyla taşındı. Yapılan açıklamada “Platformun merkezi İzmir Seferihisar’dır ancak sahibi ve kitlesi bütün Türk kadınlarıdır” denildi. - Evrim ATAMAN / DHA

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı