UŞAK HABERLERİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uşak’ta Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 12:48Son Güncelleme :

Uşak'ta kent meydanında yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında bir görüntü

IHA

Uşak’ta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 92’inci yıl dönümü törenlerle kutlandı.
Vali Ahmet Okur’un makamında tebrikleri kabulüyle başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, kent meydanında devam etti. Atatürk Anıtı önündeki kutlamalar Vali Ahmet Okur, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı.
Vali Ahmet Okur törende yaptığı konuşmasında, “Bugün, varlığımıza kasteden sinsice ve ustalıkla hazırlanmış saldırıları, tuzakları ve ihanetleri milli birlik ve beraberliğimizden güç alarak, birer birer aşmak suretiyle, insan hak ve hürriyetine dayalı ve mevcut rejimlerin en faziletlisi ve Türk milletine en yaraşırı olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’inci yıldönümüne ulaşmanın engin sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ulu önder Atatürk’ün deyimi ile bu en büyük bayram günü, bütün vatandaşlarıma kutlu olsun. Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk’ü, o’nun kahraman silah arkadaşlarını ve bugün ve gelecekte de kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi milletçe sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyoruz” dedi.
Kutlamalar konuşmaların ardından Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle düzenlenen spor karşılaşmalarında dereceye giren öğrencilerinin ödüllerinin verilmesi, ilk ve orta dereceli okullardan öğrencilerin yanı sıra asker, esnaf birlikleri ve sivil toplum örgütleri yürüyüşüyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uşak’ta Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Uşak’ta Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı