İSTANBUL HABERLERİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Bakırköy’de Coşkulu Kutlama

IHA
29.10.2015 - 12:41Son Güncelleme :

BAKIRKÖY’DE DÜZENLENEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTURDU.

IHA

Bakırköy’de düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli görüntüler oluşturdu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bakırköy’de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı. Bakırköy’de günün ilk kutlaması Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, Bakırköy Garnizon Komutanı Per. Kd. Alb. İhsan Bursalı ve Bakırköy Belediye Başkanvekili Mahir Çelik’in Bakırköy Kaymakamlığı’ndaki kutlamaları kabulüyle başladı.
Bakırköy ilçe protokolü daha sonra Bakırköy Belediyesi Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’ndeki kutlamalara katıldı. Binlerce Bakırköylünün katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları önce Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk, Bakırköy Garnizon Komutanı Per. Kd. Alb. İhsan Bursalı ve Bakırköy Belediye Başkanvekili Mahir Çelik’in, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Bakırköy Kaymakamı Adem Öztürk günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.
Öğrencileri Yeşilköy 50. Yıl Anadolu Lisesi bando takımı eşliğindeki geçit töreninden sonra halk oyunları ve spor gösterileri, şiir dinletisinin ardından Yeşilköy Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Korosunun Atatürk’ün sevdiği şarkılar konseri verdi.
Kutlamaların sonunda Bakırköy Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkan Vekili; spor ,edebiyat ve resim alanında uluslararası, ulusal, il ve ilçe yarışmalarında Bakırköy’ü başarıyla temsil eden öğrencilere hediye verdiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Bakırköy’de Coşkulu Kutlama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na Bakırköy’de Coşkulu Kutlama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı