BALIKESİR HABERLERİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Balıkesir’de Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 11:42Son Güncelleme :

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI BALIKESİR'DE KUTLANDI.

IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Balıkesir’de düzenlenen tören ile kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile Balıkesir’de ilk tören valilik binasında düzenlendi. Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Garnizon Komutanı Mehmet Akyürek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur tebrikleri kabul etti. Ardından Kuvayi Milliye Meydanı’nda bayram kutlaması gerçekleştirildi. Balıkesir Valisi Mustafa Yaman vatandaşların bayramını tebrik ederken, yaptığı konuşmada "19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Atatürk Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatıp 29 Ekim 1923 tarihinde de Türk Milleti’nin karakterine en uygun idare şekli Cumhuriyettir diyerek en büyük mirası bırakmıştır" dedi.
Konuşmaların ve okunan şiirlerin ardından mehter takımı gösterileri sergilendi. Halk oyunlarının oynandığı bayram kutlaması resmi geçit töreni ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Balıkesir’de Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Balıkesir’de Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı