MANİSA HABERLERİ

29 Ekim Coşkusunu İlk Onlar Yaşadı

IHA
28.10.2015 - 14:03Son Güncelleme :

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİNDE EĞİTİM GÖREN MİNİK ÖĞRENCİLER, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NA ÖZEL GÖSTERİ DÜZENLEDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevinde eğitim gören minik öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel gösteri düzenledi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı Kreşi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doyasıya yaşadı. 150 minik öğrenci, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. Yıldönümünü, aileleri ve öğretmenleriyle kutladı. Şarkılar eşliğinde dans gösterileri yapan minik yürekler, gönüllerince eğlendi.
CUMHURİYET BAYRAMI’NA ÖZEL RESİM SERGİSİ
Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı Kreşi’nde eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyet Bayramı’na özel resim sergisi düzenledi. Sergide Kelebekler Sınıfı, Boncuklar Sınıfı ve Yıldızlar Sınıfı’nın eserleri yer aldı. Minik öğrenciler, eserlerinde Cumhuriyet’in zihinlerinde yarattığı düşünceleri eserlerine yansıttı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ayak izlerini aktardıkları resimler, miniklerin aileleri tarafından da oldukça beğenildi.
CUMHURİYET ŞARKILARI DİLLENDİRİLDİ
Cumhuriyet Hürriyet Demek, Atatürk Ölmedi Yüreğimde Yaşıyor, 10. Yıl Marşı gibi eserleri hep bir ağızdan söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kent Parkı Kreş ve Gündüz Bakım Evi öğrencileri, şarkıları ve danslarıyla gönülleri fethetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden 29 Ekim Coşkusunu İlk Onlar Yaşadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 29 Ekim Coşkusunu İlk Onlar Yaşadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı