BURSA HABERLERİ

28 Şubat'ın 19'uncu yılı

AA / Fatma Nur Söğütlü
28.02.2016 - 17:09Son Güncelleme :

- UÜ Rektörü Prof. Dr. Ulcay:- "28 Şubat'ta özgür bir şekilde yaşayamadık ama bugün elhamdülillah toplum barış içinde yaşama şansına sahip. Önümüzdeki günlerin bugünden daha güzel olacağını ümit ederim"

AA / Fatma Nur Söğütlü

BURSA (AA) - Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, "28 Şubat'ta özgür bir şekilde yaşayamadık ama bugün elhamdülillah toplum barış içinde yaşama şansına sahip. Önümüzdeki günlerin bugünden daha güzel olacağını ümit ederim" dedi.

Ulcay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 28 Şubat sürecinin "toplumun dokusuna uydurulan bir elbise" olduğunu söyledi.

Süreçte toplumun birçok kesiminden insanların sıkıntılar yaşadığını vurgulayan Ulcay, şöyle konuştu:

"Çocuklarımı Türkiye'de okutamadığım için yurt dışına göndermek zorunda kaldım. Benim sahip olduğum imkanlara birçok insan sahip olamadığı için çocuklarını maalesef okutma fırsatını bulamadı. Yusuf Ulcay olarak inancım ve yaşantı biçimimden dolayı maalesef kademe yükseltilmem, doçentlikten profesörlüğe geçmemde ekstra 8 yıl, toplamda 13 yıl beklemek zorunda kaldım. Bunu belli mihrakların zoruyla isteyerek veya istemeyerek nitekim birilerinin yaptığına inanıyorduk. Devlet bizim devletimizdi. Devletimize sahip çıkarak, mücadelemize devam ettik. Yılmadık ama kimseye de kin bağlamadık. Toplumun bundan sonra kültürüyle, gelenekleriyle, yaşam tarzıyla ve değerleriyle barışık bir şekilde yaşayacağına inanıyorum. 28 Şubat'ta özgür bir şekilde yaşayamadık ama bugün elhamdülillah toplum barış içinde yaşama şansına sahip. Önümüzdeki günlerin bugünden daha güzel olacağını ümit ederim."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden 28 Şubat'ın 19'uncu yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 17 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19'uncu yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı