ORDU HABERLERİ

28 Şubat'ın 19'uncu yılı

AA / Eyüp Elevülü
28.02.2016 - 16:26Son Güncelleme :

- Ordu'da, 14 sivil toplum kuruluşu ortak basın açıklaması yaptı

AA / Eyüp Elevülü

ORDU (AA) - Ordu'da bir araya gelen 14 sivil toplum kuruluşunun üyeleri, 28 Şubat'ın 19'uncu yılı dolayısıyla ortak basın açıklaması yaptı.

Şarkiye Mahallesi Tahıl Pazarı mevkisinde toplanan grup, "28 Şubat kara bir leke" yazılı pankart açtı. Daha sonra açıklama öncesinde merhum başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile şehitler için dua edildi.

Türkiye Gençlik Vakfı Ordu İl Temsilcisi Ahmet Güler, yaptığı açıklamada, Türkiye'yi karanlığa gömen post modern darbenin yıl dönümünü dolayısıyla bir araya gelmediklerini belirterek, "Türkiye Gençlik Vakfı öncülüğünde bir araya gelmemizin sebebi darbelerin tarihlerini anmak değil, artık bu ülkede topyekun, milletçe darbelerin karşısında dik duracağımızı haykırmaktır" dedi.

"Darbelere karşı hepimiz biriz" ifadesini kullanan Güler, "Bu ülke topraklarında ecdadın ruhuyla yeniden dirilişe geçmiş bir gençlik varken ve bu gençliği destekleyen bir halk varken Allah'ın izniyle hiç kimse darbe kelimesini ağzına dahi alamayacaktır. Diklenmeden dik duran, imanlı, ahlaklı, hoşgörülü, karakterli ve ümmet bilincine sahip bu gençlik varken bu millet yatağında rahat uyusun" diye konuştu.

Güler, Türkiye'ye zarar vermeye çalışan hiç kimsenin isteğini gerçekleştiremeyeceğini vurgulayarak, "Artık dirilişe geçmiş bu gençler ve bu halk olduğu sürece, yani ülkenin gerçek sahipleri var olduğu müddetçe Türkiye'ye, bu güzelim cennet vatana zarar vermek isteyen hiç kimse başarıya ulaşamayacaktır. Biz Ordulu sivil toplum kuruluşları olarak ülkenin huzuru ve barışı için din, dil, ırk ve etnik ayrımcılığa geçit vermeyeceğiz" diye konuştu.

Tekbir getiren sivil toplum kuruluşu üyeleri, ardından olaysız dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden 28 Şubat'ın 19'uncu yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 16 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 28 Şubat'ın 19'uncu yılı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı